GeriGündem Gazi Mahallesi'nde 'Gezi' gerginliği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazi Mahallesi'nde 'Gezi' gerginliği

Gazi Mahallesi’nde dün gece meydana gelen olaylarda Duran Akbaş adlı bir kişinin yaralandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Gazi Mahallesi’nde protestocu gruplarla polis arasında meydana gelen olaylarda Duran Akbaş (28) adlı bir kişi başından yaralandı. Duran Akbaş Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Akbaş’ın ailesi, yakınları ve mahaleli hastaneye geldi. Ayrıca CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, hastaneye gelerek doktorlardan Akbaş’ın durumuyla ilgili olarak bilgi aldı. Gazetecilere bir açıklama yapan Aykut Erdoğdu, şunları söyledi: "Bu gece Gazi Mahallesi’nden genç bir arkadaşımız, bize iletilen bilgiye göre polisin attığı gaz fişeği yüzünden gözünden ağır yaralanmış. Doktorlardan aldığımız bilgi durumunun çok kritik olduğu kafatasında içe doğru bir göçme olduğu söylendi. Gazi Mahallesi’nde polisin ağır mühadalesi varmış. Polis gücünü halkın üzerinde gösteriyor. Burada çok sayıda vatandaşımız endişeli bir bekleyişi içinde. Bu insanların tek istediği özgürlük ve kimliklerine saygı gösterilmesi. Bütün kalbimizle dua ediyoruz Duran kardeşimiz hayatta kalsın diye. "

Olayın ardından bir açıklama da Akbaş ailesinin avukatı Hasan Karabağ’dan geldi. Akbaş’ın ağır yaralı bir şekilde mahalleliler tarafından bulunduğunu kaydeden Karabağ ameliyata alındığını söyledi. Doktorlarla görüştüğünü söyleyen avukat Karabağ olayın nasıl olduğunun anlaşılamadığını önceliğin yaralının hayati tehlikesinin atlatılması olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle