GeriGündem Fuhuş çetesinden zilli önlem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fuhuş çetesinden zilli önlem

Fatih'te, Ahlak Büro Amirliği tarafından Aksaray ve çevresinde bulunan bazı otel ve eğlence mekanlarına operasyon düzenlendi. Yapılan baskınlarda 23'ü yabancı uyruklu 45 kadın ve 4 kişi gözaltına alındı. Baskın yapılan bir eğlence mekanında şüphelilerin "zil" kullanarak içeridekileri polislere karşı uyardıkları belirlendi.

Aksaray ve çevresindeki önceden belirlenen bazı otel ve eğlence merkezlerine müşteri gibi giren polis ekipleri, fuhuş yapıldığı ve yaptırıldığı tespit edilen yerlere baskın düzenledi. Yapılan baskında toplam 45 kadın ve 4 mekan çalışanı gözaltına alınırken, kadınların 23'ünün yabancı uyruklu olduğu belirtildi. 22 kadının ise daha sonradan Türk vatandaşlığına geçtiği öğrenildi.

 

'ZİLLİ' ALARM GELİŞTİRDİLER

 

Baskın yapılan bir eğlence mekanında, polisleri fark eden şüphelilerin, mekan dışında bulunan bir zile basarak içeridekilere haber vermeye çalıştıkları, zil sesini duyan ve mekandaki özel bölmelere giren kadınlar, polis ekiplerinin aramalarının ardından saklandıkları yerlerden çıkartıldıkları belirlendi.

 

Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler, Ahlak Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından yasal işlemleri yapılmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle