Gündem Haberleri

  FP'de kulise başladı

  Hürriyet Haber
  03.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kocalarınıza baskı yapın Gül çekilsin

  FP'de kadınlar da kongre kulisine daldı. Yasaklı lider Necmettin Erbakan'dan sonra eşi Nermin Erbakan da, FP Genel Başkanı Recai Kutan için kulis yürütmeye başladı. FP kadın kollarının ‘manevi’ lideri olarak tanınan Nermin Erbakan'ın, milletvekili ve teşkilat yöneticilerinin eşlerinden, yenilikçilerin adayı Abdullah Gül'ün çekilmesi için kocalarına baskı yapmalarını istediği bildirildi.

  Gelenekçilerin iki ağır topu, Oğuzhan Asiltürk'ün eşi Sevinç Asiltürk ve Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan'ın eşi Nurşen Ayhan ile birlikte FP genel merkezi ve milletvekili lojmanlarında toplantılar düzenleyen Nermin Erbakan'ın, ‘‘Bizde itaat önemlidir. İtaat edin, gelenek bozulmasın’’ dediği de bildirildi. Nermin Erbakan'ın bu toplantıları FP kulislerinde büyük yankı uyandırdı.

  GELENEK BOZULMASIN

  FP kulislerine sızan bilgilere göre, Nermin Erbakan, milletvekili ve teşkilat yöneticisi eşlerinin katıldığı bu toplantılarda, çantasından çıkardığı bir beyaz kağıdı ya da beyaz bir peçeteyi göstererek, ‘‘Bu beyazdır. Ama bize göre karaysa, karadır. Biz kara diyorsak öyledir. Bizde itaat önemlidir. İtaat edin, gelenek bozulmasın’’ diyor.

  ‘‘Kocalarınıza söyleyin, hatta onları yönlendirin, Abdullah Gül'e baskı yapsınlar, adaylıktan çekilsin. Abdullah Gül daha çok genç, çok toy’’ da diyen Nermin Erbakan'ın, kongre kulisiyle ilgili değerlendirmeleri şöyle:

  ‘‘Bizimkiler 12 Eylül döneminde çok çile çekti, mahkemelerde sürünüp, hapiste yattılar. (Gül ve arkadaşlarını kastederek) Ama onlar bu camiaya sonradan geldiler. Bizim bir geleneğimiz var. Bu geleneğin bozulmasına izin vermeyin.’’

  Bu toplantılara zaman zaman Kutan'ın eşi Mebrure Kutan'ın da katıldığı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı