Gündem Haberleri

  Flautre: Suçlulara ve derin devlete ışık tutma fırsatı kaçırıldı

  AA
  19.01.2012 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre, Hrant Dink cinayeti davasında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararın “Hrant Dink ve geçmişte diğer gazetecilere yönelik cinayetlerin arkasındaki suçlulara ve derin devlete ışık tutma fırsatının kaçırılması” anlamına geldiğini belirtti.

  Flautre, yazılı açıklamasında, “Bu karar Türkiye yargısındaki sistematik eksiklikleri ortaya koyan yeni bir örnektir” dedi.


  Verilen kararda soruşturmanın sınırlı kalmasının etkili olduğunu savunan Flautre, “Bu durum sadece adaleti ve bunun dağıtılmasını zayıflatmıyor, aynı zamanda yargıyı çözümden ziyade haksızlığın parçası yapıyor” ifadesini kullandı.


  Flautre, Hrant Dink davasıyla Türkiye'de hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığının testten geçtiğini kaydederek “Aynı zamanda bu, Türkiye için Hrant Dink ve geçmişte diğer gazetecilere yönelik cinayetlerin arkasındaki suçlulara ve derin devlete ışık tutma fırsatıdır. Bu fırsatın kaçırılması anlamına gelen bu karar aynı zamanda Türk yargı sistemindeki eksiklikleri ortaya çıkarmıştır” görüşünü belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı