Gündem Haberleri

  Final Bihter hayranlarını yıkacak

  Hürriyet Haber
  02.11.2009 - 10:32 | Son Güncelleme:

  Kanal D'nin zirveden inmeyen dizileri Aşk-ı Memnu ve Yaprak Dökümü'nün senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, iki dizinin müdavimlerini bekleyen sürpriz gelişmeleri anlattı.

  KIVANÇ TATLITUĞ / FOTO GALERİ

  BEREN SAAT / FOTO GALERİ

  AŞK-I MEMNU / FOTO GALERİ

  Reytingleri altüst eden Aşk-ı Memnu ve Yaprak Dökümü dizilerinin senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, milyonları ekran başına kitleyen iki diziyle ilgili şu açıklamaları yaptılar:

  * Yaprak Dökümü kitapdan uyarlama olmasaydı 5 çocuklu bir ailenin dramı 11 yıl daha yapılabilirdi. Senaryoları yazmak için ilham beklemeye vaktimiz yok. Genelde sabahları Ece’nin evinde 9’da buluşarak yazmaya başlıyoruz.

  KİTABA SADIK KALACAKLAR

  * Yaprak Dökümü’nde Cem’in ölme sebebini dizideki Cevriye Hanım “İyiler erken gider” diyerek açıklamış oldu. Cem’i canlandıran Kıvanç Kasabalı ile kesinlikle herhangi bir sorun yaşamadık. Dizi daha başlamadan önce Necla bir mezarın başında gösterilmişti, yani öleceğini Cem’i canlandıran Kıvanç da biliyordu.

  * Aşk-ı Memnu’da ise kitabın büyük bir kısmı özellikle Bihter’in yaşadığı psikolojik durumlar anlatılıyor. Firdevs’in kızı olmak, evliyken tutkulu aşkı bulmak ve hiç istemediği insana benzediğini yavaş yavaş farketmek. Bunlar Bihter’in durumunu daha da kötü hale getirecek.

  * Adnan Bey durumu dizinin sonlarına doğru farkedecek ve en çok acıyı çeken, yıpranan üzülen Bihter olacak. Behlül ile Bihter’in durumuyla ilgili olarak kitaba sadık kalınılacak. (Halit Ziya Uşaklıgil’in romanında Bihter intihar ediyor)

  NECLA İLE LEYLA BARIŞACAK MI?

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı