Gündem Haberleri

  Fil yavrusu "Deniz"e doğum günü hazırlığı

  Hürriyet Haber
  09.10.2015 - 14:07 | Son Güncelleme:

  İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndaki fil ailesinin son üyesi ve Türkiye'de doğan ikinci fil olma özelliğini taşıyan "Deniz" için "doğum günü partisi"nin düzenlenecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 13 Ekim'de 1 yaşına girecek olan "Deniz" ismi verilen fil yavrusu için doğum günü partisi verilecek. Doğduğunda 102 kilogram olan "Deniz", annesi "Begümcam" ve bakıcılarının eşliğinde sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürerek 400 kilograma ulaştı. "Deniz"in anne sütünün yanında katı yiyeceklerle de beslenmeye başladığı belirtildi.

  Fil yavrusu Denize doğum günü hazırlığı

  Park çalışanları, kardeşi "İzmir" gibi "Deniz" için de doğum günü partisi hazırlıklarına başladı. Sevimli yavrunun birinci yaşı, mütevazı bir doğum günü partisiyle kutlanacak.

  Bakıcıları, "Deniz" için doğum günü öncesi meyve çelengi ve meyve sepetinden oluşan küçük sürprizler yaptı. Kendisi için hazırlanan sürprizleri annesi "Begümcan" ve kardeşi "İzmir" ile birlikte afiyetle yiyen "Deniz", halinden oldukça memnun hareketler sergiledi. Sevimli yavrunun birinci yaşı, mütevazı bir doğum günü partisiyle 13 Ekim'de kutlanacak.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı