Gündem Haberleri

  Fethullah Gülen'den Sandy kasırgası duası

  Hürriyet Haber
  01.11.2012 - 16:34 | Son Güncelleme:

  ABD’de pazartesi başlayan ve 66 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Sandy kasırgası hayatı felç etti. Salı günü yapılacak başkanlık seçiminin iptal edilmesi bile gündeme geldi. Kurban Bayramı tatili için okyanus ötesini tercih eden yaklaşık 4 bin Türk de afetten etkilendi ve ülkede mahsur kaldı. Süper Güç'ü çaresiz bırakan Sandy'e karşı Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen de bir dua yazdı.

  Tarihinin en büyük afetlerinden birini yaşayan Amerika üzgün ve şaşkın. ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen hayatı felç eden Sandy kasırgasına karşı dua yazdı.

  Herkul.org'un resmi sosyal medya hesabı Herkul_Nagme'den yapılan açıklamada, Gülen'in yazdığı duaya yer verildi.

  ABD'yi vuran Sandy kasırgasının Fethullah Gülen'in ikamet ettiği Pennsylvania eyaletinde dualar sayesinde fazla hasara yol açmadığı duyurulmuştu.

   İşte "Sandy Kasırgası ve Dua Sığınağı" başlıklı o yazı:

   Sevgili arkadaşlar,

  Öncelikle duyarlılığınız, dostluğunuz, nezaketiniz, “geçmiş olsun” mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.

  Fethullah Gülenden Sandy kasırgası duası

  Dünkü kısa mesajımızda belirttiğimiz gibi, Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pennsylvania genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.

  Muhterem Hocamız Âyetü’l-Kürsi’yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik; duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekânların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca, yine Hocaefendi’nin ikaz ve irşadıyla hacet namazları kılıp ilahî hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık.

  Cenâb-ı Allah’a sonsuz hamd ü sena olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi.

  Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi. Bu “nağme”de muhterem Hocaefendi’nin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.

  Hürmetle...

   

  HERKUL.ORG'DAKİ ORJİNAL METİN
  Fethullah Gülenden Sandy kasırgası duası

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı