Gündem Haberleri

  Fenerbahçe'den açıklama

  (a.a.)
  03.10.2008 - 18:30 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe Kulübü, sarı-lacivertli takımın taraftar gruplarından olan Genç Fenerbahçeliler'in açıklamalarının “baştan aşağı uydurma bilgilerle dolu” olduğunu bildirdi.

  Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Genç Fenerbahçeliler taraftar grubunun kendi internet sitesinde yer alan ve bugün bir gazetede yayınlanan açıklamalarıyla ilgili, “Genç Fenerbahçeliler adlı grubun açıklaması, söz konusu grubun nasıl ve ne amaçlar taşıdığının açık bir göstergesi durumundadır. Baştan aşağı uydurma bilgilerle dolu olan bu senaryo, Genç Fenerbahçeliler adlı grubun nasıl çıkar peşinde koşabileceğinin ve nasıl pazarlıklar yapabileceğinin ip uçlarını vermektedir” denildi.

  Açıklamada ayrıca, şu görüşlere yer verildi:

  “İşte bizim karşı olduğumuz ve asla izin vermeyeceğimizi savunduğumuz bu ve benzeri oluşumlardır. Kendilerini kulübün üzerinde bir güç olarak gören ve göstermeye çalışan bu ve benzeri gruplar, söz konusu açıklamalarıyla asıl amaçlarının ne olduğunu net bir biçimde ilan etmektedirler. Bu açıklama, grubun taraftarlık dışında her türlü çıkar ilişkisine girebileceğini anlatmakta ve yöntemler göstermektedir. Fenerbahçe Kulübü, bu ve benzeri oluşumlara asla izin vermeyecektir. Büyük Fenerbahçe taraftarı da bu tarz grupların gerçek amaçlarını artık net bir biçimde görmektedir ve bu grupların büyümesine izin vermeyecek, bu çirkin girişimleri kendi içerisinden söküp atarak en büyük dersi verecektir. Basın kuruluşlarının da, futbolu kirletmeye çalışan bu tarz grupların yayınları konusunda daha dikkatli davranmaları gerektiği ortadadır. Amacı kendi çıkarlarını koruyup kollamaktan başka bir şey olmayan, bunun için her türlü pazarlığı yapabileceklerini açıkça ima ve ilan eden, tribünde futbol izlemeye gelen insanlara zarar veren ve onları uzaklaştıran bu gibi kişi ve grupların adeta sözcülüğünü yapmanın, Türk sporuna ne kadar zarar verdiğini basınımızın da görmesini bekliyoruz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı