Gündem Haberleri

  FEMEN Paris'te temsilcilik açıyor

  Hürriyet Planet
  20.07.2012 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Ukraynalı ünlü kadın protestocu grubu FEMEN dünyaya açılıyor. Daha önce Türkiye de dahil birçok ülkede protestolar düzenleyen grup ilk dış temsilciliğini Fransa’da açıyor.

  /images/100/0x0/55eaffa4f018fbb8f8a45e39FEMEN’in kurucularından İnna Şevçenko, Almanya’nın Bild gazetesine yaptığı açıklamada, başkent Paris’te kurulacak büronun genç aktivistler için bir nevi eğitim kampı olacağını belirterek, “Burası yaptığımız işlerle ilgilenen ve katkı sağlamak isteyen kadınlar için bir merkez” dedi.

   

  FEMEN'İN PARİS'TEKİ PROTESTOLARINDAN KARELER

   

  Şevçenko, Paris’teki temsilciliğe gelen katılımcılara kendilerini polisten nasıl koruyacaklarını gibi önemli konularda eğitimler verileceğini ifade etti.

   

  ÇIPLAK KADIN GÖRMEK İSTEYEN BİZE BAKMASIN

  Şevçenko, geçmişte seks turizmi, seçim yolsuzlukları ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç ile İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi gibi siyasetçilere karşı protestolar düzenleyen FEMEN’in asıl olayının çıplaklık olmadığını da belirtti.

   

  “İnternet çıplak kadınlarla dolu. Meme görmek isteyen bizi beklemesin” diyen Şevçenko, dört yıl önce FEMEN’i kurduklarında dünyanın kadınların söylediklerini duymaya hazır olmadıklarını gördüklerini ve kimsenin göz ardı edemeyeceği gerçeklere bu yolla dikkat çekmek istediklerini belirtti.

   

  FEMEN'CİLER EN SON EURO 2012 AÇILIŞINI SALLADI / FOTO GALERİ

   

  Ukrayna’nın hapisteki eski Devlet Başkanı Yuliya Timoşenko için neden protesto düzenlemediklerini de anlatan Şevçenko, “Çünkü o hiçbir zaman kadınlara faydalı bir şey yapmadı. Erkek gibi siyaset yapıyordu. Yanukoviç’ten tek farkı etek giymesiydi” dedi.

   

  FEMEN ÜYELERİ TÜRKİYE'YE DE GELMİŞTİ / FOTO GALERİ

   

  RUSYA'DA PUTİN KARŞITLARINA FEMEN'DEN DESTEK / FOTO GALERİ

   

  BERLUSCONI'NİN İSTİFASINI BÖYLE KUTLADILAR / FOTO GALERİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı