GeriGündem F1'de güvenlik sıkı tutulacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F1'de güvenlik sıkı tutulacak

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'inin yapılacağı İstanbul Park ve çevresinde, 710 jandarma ve 500 özel güvenlik personeli önlem alacak.

İstanbul Park pistinde 9, 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde yapılacak yarışlar için Tuzla'nın Akfırat Beldesi'ne 120 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

İstanbul Jandarma Komutanlığı, burada asayişin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla bir dizi önlem aldı.

Alınan önlemler çerçevesinde İstanbul Park ve çevresinde, 710 jandarma ile 500 özel güvenlik personeli görev yapacak. Bu ekiplere, özel eğitimli köpekler ile özel maksatlı timler de destek verecek.

Yarış alanı ve çevresinde, güvenliği tehdit edebilecek her türlü maddenin içeri sokulmasını engellemek amacıyla belirli noktalara duyarlı kapı ve x-ray cihazı konulacağı bildirildi. Arama noktalarında el dedektörü ve ayna da kullanılacağı, kadın izleyicilerin de kadın astsubaylar tarafından detaylı olarak aranacağı belirtildi.

Trafik açısından herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla, 48 noktada görev yapacak 160 jandarma trafik ve motosikletli tim personeline eğitim verildiği kaydedildi.

Trafiğin Kurtköy-İstanbul Park yolunda yoğunlaşabileceği, yarış alanına gelmek isteyen izleyicilerin alternatif güzergah olarak, TEM-Gebze-Şekerpınar-Akfırat veya TEM-Şekerpınar-Tepeören yolunu kullanabileceği ifade edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle