GeriGündem Evlerini uyuşturucu imalathanesine çevirdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evlerini uyuşturucu imalathanesine çevirdiler

Evlerini uyuşturucu imalathanesine çevirdiler
refid:17695686 ilişkili resim dosyası

AVCILAR ve Esenyurt’ta düzenlenen operasyonda elebaşılığını Sait N’nin yaptığı 5 kişilik şebeke çökertildi. Operasyonun devamında imalathane olarak kullanılan evde yapılan aramada 9 kilo 785 gram ağırlığında 48 bin 925 adet ecstasy ve hap yapımında kullanılan 615 gram toz madde ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, projeli bir çalışmanın ardından 25 Nisan’da Avcılar ve Esenyurt’ta eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında Sait N., Ali Ö., Muharrem K., Hüseyin S. ve Mehmet Halil Ö. gözaltına alındı. İmalathane olarak kullanılan evde yapılan aramalarda 9 kilo 785 gram ağırlığında 48 bin 925 adet hap, toplam ağırlığı 615 gram ecstasy yapımında kullanılan toz madde, 10 gram kokain, uyuşturucu yapımında kullanılan bir pres makinesi, bu makineye ait kalıp ve uçlar ve boyalar ele geçirildi. Üst aramalarında ise 1 tabanca, 42 adet fişek ve 2 adet sahte sürücü belgesi ele bulundu. Uyuşturucunu bir kısmının buzdolabından çıktığı öğrenildi.

EVDE UYUŞTURUCU İMALATI / FOTO GALERİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şebekenin elebaşılığını terör amaçlı propaganda yapmak suçundan kaydı bulunan Sait N.’nin yaptığı ortaya çıktı. Yetkililer zanlılardan Sait N.’nin elebaşı olduğu, Hüseyin S.’nin uyuşturucuyu piyasaya sürdüğü, diğer 3 zanlının ise uyuşturucu hapı imal ettiğini belirtti. Elde edilen gelirin terör örgütüne aktarıldığı belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle