Gündem Haberleri

  Evinin garajından sahnelere

  Hürriyet Haber
  13.01.2012 - 12:17 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin genç multi enstrümantalist yıldızı, 50’lerdeki hipster tavrının günümüzdeki hakkını veren Tom Vek, 21 Ocak’ta Ghetto’da.

  Elektronik, indie rock, punk türlerini ilham aldığı new wave, garage punk ile harmanlayan Tom Vek küçük yaşta erken dönem olarak adlandıracağımız çalışmalarını aile evinin garajında kaydetmesiyle müziğe giriş yaptı. Ne de olsa 90’lar grunge’ı etkiledikleri arasında öne çıkıyor. Aile dostu, Katrina & the Waves’den tanıdğımız Alex Cooper aracılığıyla ilk anlaşmasını Groove Armada, Tutto Matto gibi isimleri barındıran Tummy Touch Records ile yaptı. 2001 yılına denk gelen bu anlaşma, yüzü Amerika’ya dönük İngiliz gencin ilk 7inch’inin de piyasaya sürülmesini sağladı.  Yıl 2005 olduğunda ilk albümü We Have Sound ile müzik otoriteleri Tom Vek’i İngiltere’nin Beck’e cevabı olarak gördü ki Vek, 6 senenin ardından hazırlıklı dönüş ile bu yorumlardan sıyrıldığını benimsetti bize.

  İlk albümünün ardından kendi stüdyosunu kuran ve farklı prodüksiyon tekniklerini kullanan Tom Vek, anglo Amerikan gözlüklü yeni tarzıyla 2011 müzik piyasasının kalbini kazandı. Bu albümle birlikte müzik tarihinin yıldızlı plak şirketi Island Records’un da altına girdi. Yılın en çok konuşulan albümü Leisure Seizure’ın turnesiyle birlikte Ghetto’da izleyeceğiniz Tom Vek, konserinin particileri Buber ve Club Bangkok.

  Club Bangkok
  Club Bangkok,gece hayatı boşluğunu görüp şaşıran, sonrasında şaşırmayı bırakıp bir 'club night' başlatan üç enerjik gençten oluşmakta. 2010 ortalarında Doğu yanına Hakan Odabaşı ve Onur Yazıcı'yı alarak Bangkok gecelerinin İstanbul ayağına başladı. Bangkok deejayleri bir yılı aşkın bir süredir bütün kalpleriyle sevdikleri bir playlist ile gelenlerin yüzünde gülümseme, ertesi gün de vücutlarında müthiş bir hangover bırakmayı başardı. The Clash, The Sonics, Sex Pistols gibi 'Old-Skool-Indie'yi, 2004 sınıfından terk The Libertines, Futureheads ve arkadaşlarıyla birleştirip, her çalındığında tavandan ter akıtacak derecede dans ettiren Blur, Franz Ferdinand marşlarıyla karıştırınca gitar-kafa insanların mutlu olmaması imkânsıza yakın.

  Warm Up:  Buber (21.30)
  23.30 Tom Vek
  After  Party: Club Bangkok
  Scroll upScroll down

  Ne kadar:

  Tam 39.50 TL
  Öğrenci 29.50 TL

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı