Gündem Haberleri

  Etiler’de ağaçlık alana gömülen köpek, polisi alarma geçirdi

  Mustafa ÖZDABAK-Özgür EREN/İSTANBUL (DHA)
  21.07.2015 - 13:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul Etiler’de boş arazide iki kişinin kazı yaptığını gören bir çevre sakini polise ihbarda bulundu. Konuyu değerlendiren polisler, çevrede araştırma yaptı. Kazı yapıldığının kesinleşmesi üzerine olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanlarından yardım istendi.

  Nispetiye Mahallesi, Peker Sokak’da bulunan ağaçlık alanda öğle saatlerinde yaşanan olayda bomba imha uzmanı bir polis, özel kıyafetini giyerek yeni kazılmış alanda el küreği ile araştırma yaptı.

  OLAY YERİNE FOTOĞRAFLAR

  Bu sırada çevredeki bir bina görevlisi, iki kişinin bir gün önce araziye doğal yollardan ölen yaşlı bir köpeği gömdüğünü söyledi. Tedbirli davranan bomba uzmanı, kazdığı arazide bir poşete sarılı ölü köpeği buldu. Olayda bir suç unsurunun olmadığı anlaşılınca, kazı çalışmasına son verildi.

  Ölen hayvanlar, Tuzla’daki gömü alanına


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre, ölen hayvanlar için Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Tuzla’da gömü alanı bulunuyor. Ölen hayvanlar Tuzla’ya götürüldüğünde, görevli bir ekip tarafından gömü yapılıyor. Boş araziye, ya da parka ölen hayvanı gömmek yasal değil.

  Etiketler: Etiler , ölü köpek , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı