Gündem Haberleri

  Eski TEM Şube Müdürü Murat Günbeyi hakkında yakalama kararı

  AA
  29.04.2016 - 11:58 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk'in sanık olarak yer aldığı "Ergenekon" davası sürecinde Erzincan Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürü olan Murat Günbeyi hakkında, paralel yapı soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarıldı

  Erzincan'daki "Ergenekon" davası sürecinde Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürü olan Murat Günbeyi hakkında, paralel yapı soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarıldı.

  Alınan bilgiye göre, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin Erzincan'daki faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, 2009 yılında dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk'in de bulunduğu 14 sanık hakkında açılan "Ergenekon" davasına ilişkin başlatılan soruşturma devam ediyor.
  "Ergenekon" soruşturması sonrasında gözaltıları yapan dönemin Erzincan Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürü olan Günbeyi hakkında, "silahlı terör örgütü üyesi olma", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "iftira' suçlamalarıyla Erzincan Sulh Ceza Hakimliğince yakalama emri çıkarıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı