GeriGündem Erzurum'da 300 ev hasarlı çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erzurum'da 300 ev hasarlı çıktı

Erzurum'da, önceki gün meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından, başlatılan hasar tespit çalışmalarında, 50 köyde 300 evin hasar gördüğü belirlendi.

Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından sürdürülen çalışmalarda Pasinler'de 18, Tekman'da 25, Erzurum Merkez İlçe'ye bağlı 7 köydeki 300 evde hasar tespit edildiği.  Çalışma yapılan köylerdeki evlerin 279'unun az, 23'ünün orta, 8'inin de ağır hasarlı olduğu belirlendi.

Erzurum Valisi Derya Kadıoğlu, "Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kesinsonuç belirlenecek. Evleri orta ve ağır hasar gören vatandaşlarımıza çadır ve gıda yardımında bulunuyoruz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra,evleri ağır ve orta hasarlı olan vatandaşlarımıza para yardımı yapmak için talepte bulunacağız. Bu arada depremin verdiği korku vatandaşımızın üzerinde hala devam ediyor. Ancak vatandaşlarımızın depreme alışması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Erzurum deprem kuşağında bulunmaktadır." dedi.

Erzurum'da 29 Mayıs'ta meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki deprem sonrası Valilik, köylerde meydana gelen hasar tespit çalışmalarının ardından Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı 112 milyar lira parayı vatandaşlara dağıtmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle