Gündem Haberleri

  Erzurum’da su ve kanalizasyon idaresine 17 araç

  Kerim BURUCU/ ERZURUM, (DHA)
  12.12.2014 - 14:38 | Son Güncelleme:

  ERZURUM Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, araç filosuna 17 aracı daha dahil etti.

  Merkez Yakutiye ilçesindeki Aziziye Parkı’nda düzenlenen araç tanıtım programına Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fevzi Polat, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, AK Partili teşkilat mensupları, belediye meclis üyeleri ve diğer yetkililer katıldı.

  ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, açılışta yaptığı konuşmada, Mart 2014 ile birlikte yürürlüğe giren Mahalli İdareler Yasası sonrası Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanının 8 kat büyüdüğünü söyledi. Kurumun araç filosunun yeni alınan araçlarla güçlendiğini ifade eden Vural, önümüzdeki dönem yapılan çalışmalarda kent merkezi ve ilçelerdeki altyapı probleminin sona ereceğini vurguladı.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, yerel seçimler öncesi 1250 kilometrekare alanda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin 6360 Sayılı Mahalli İdareler Yasası ile birlikte 25 bin 350 kilometrekare alanda hizmet vermeye başladığını söyledi. Başkan Sekmen, "Faaliyet alanı 8 kat artan Büyükşehir Belediyesi 3 ilçeden 20 ilçeye, mahalle sayısı toplam 1544 yerleşim alanına yükseldi. Bu büyük hizmet kervanı içerisinde yer alan Büyükşehir Belediyesi Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü filosuna bugün 17 kamyonet kazandırdık. 1.5 milyon TL’ye mal olan özel kasa imalatlı çift kabinli kamyonetler, hizmet sahasına dahil olan ilçelerde hizmet verecek. Yeni araçlar sayesinde ESKİ’nin mobil ekipleri su ve kanal arızalarına daha süratli müdahale ederek hizmet konforunu artıracak" dedi.

  Sekmen, bu çalışmalara ilave olarak ESKİ’nin filosuna önümüzdeki bir ay içinde 6 vidanjör, 1 su tankeri, 1 skip loder ve 1 kamyonet daha alınacağını bildirdi. Araç tanıtım programı kurban kesimi, dua ve araçların şehir turu atmasıyla sona erdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı