GeriGündem Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  716
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler
refid:15523460 ilişkili resim dosyası

Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de partisinin mitinginde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik sert sözler söyledi.

İŞTE BAŞBAKAN'IN O SÖZLERİ / WEB TV

ERDOĞAN'A OĞLU VE KIZI DA EŞLİK ETTİ / Foto Galeri 

 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

 

KILIÇDAROĞLU'NA YÜCE DİVAN CEVABI

 

Ana muhalefet partisinin lideri çıkıp diyor ki bizi Yüce Divan’a götürecekmiş bende diyorum ki Bay Kemal abdestinden şüphesi olanın namazından şüphesi olur. Bizim şüphemiz yok. Ben belediye başkanlığını CHP’li belediyeden devraldım. 2.5 milyar borçla devraldım, 1.3 milyar dolar borçla devrettim. Çöp dağlarıyla devraldım, tertemiz bıraktım. Maskeyle dolaşılan bir İstanbul vardı, tertemiz havayla dolu bir İstanbul bıraktım.

Haliç kokudan geçilmiyordu, tertemiz hale getirdik. Şu anda yüzülen bir Haliç var. Haliç’in kıyılarında artık dünyaca meşhur kongre merkezini inşa ettik.Sen hangi yüzle kalkıyorsun da bizi yolsuzlukla nitelendiriyorsun?

Benim ilk daha partimi kurduğumda partili belediyelerimin parasının tamamını kesiyorlardı. Şimdi biz bunu yapmıyoruz. Diyoruz ki azami yüzde 40 kesinti yapacaksınız. Böyle bir idare bugüne kadarTürkiye görmedi.

 

MHP’Yİ CHP’NİN YEDEĞİNE SOKTULAR

 

CHP 27 Mayıs’a çanak tutmadı mı? Çünkü ben CHP’nin yönetimiyle CHP’ye gönül veren oy veren kardeşlerimi ayırıyorum. MHP’nin yönetimiyle oy veren kardeşlerimi ayırıyorum.

Geleceğimizi oyluyoruz, kendimizi oyluyoruz. Bu CHP 27 Mayıs’ı alkışlamadı mı? 27 Mayısçılara emrinizdeyim demedi mi? CHP’nin bizi Adnan Menderes’in akıbetiyle tehdidini anlıyoruz da MHP’ye ne oluyor? Genel başkanına ne oluyor? MHP Genel başkanı yönetimi neden CHP’nin ağzıyla konuşuyor? Bunlar ne yazık ki MHP’yi CHP’nin yedeğine soktular.

 

SİZ İSTİSMARCISINIZ

411 oyla bir oylama yaptık. Genç kızlarımızın üniversiteye eğitim özgürlüğü olarak başörtüsüyle rahatlıkla gitmesini sağlayacak bir karardı. AK Parti ve MHP dayanışma içinde bunu geçirdik. Şimdi CHP’nin genel başkanı çıkmış, başörtü meselesini ben hallederim diyor. İnanıyor musunuz?

Ama bunlar her şeyi yapar. Yakında bunlar çok daha ileri gidebilir. Geliyor diyor ki din istismarı yapma. Bana söylüyor bunu. Bay Kemal, istismar neye denir biliyor musun, inanmadığın halde yaşamadığın halde birilerini aldatmak için bir şeyi yapıyorsan buna istismar denir. Ama senin normal yaşamın buysa buna istismar demeye senin bir defa kalibren yetmez. Bunu bil. Fakat istismar dahi olsa senin bu yaşamın içerisinde olmanı ben takdir ederim. Ama senden önce de eski genel başkan, hepiniz gittiniz, çarşaflı kardeşlerime rozet taktınız. Sonra da o kardeşlerimizi tekme tokat dışarı attınız. Bunları yaptınız. Niye? Çünkü siz istismarcıydınız.

Senin de imzan yok muydu Bay Kemal? Şimdi kimi aldatıyorsun? Milleti enayi yerine mi koyuyorsunuz?

 

KILIÇDAROĞLU’NUN BABASI HAYATTA OLSA…

Bizim dedelerimizin güzel bir sözü var. 100 sene ilerisini düşüneceksin, bir de gerisini düşüneceksin. Evet geleceğe bakacağız. Geleceği düşüneceğiz. Ama geçmişle irtibatımızı da kopartmayacağız. Bizim köklerimiz tarihi derinlikleri olan kökler.

Bay Kemal’in, rahmetli babası hayatta olsa, Ergenekon’a avukatlık yapan oğluna ne derdi? O muhterem babası, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na kalpazan diyen oğluna, edebi çiğneyen oğluna, elini diline beline sahip ol demez miydi?

Sen doğru dur, eğri belasını bulur nasihatini hatırlatmaz mıydı acaba? Yoksa Bay Kemal’in merhum babası, CHP’ye genel başbakan olmuşsun ama…

 

AYNI MAAŞI ALIYORUZ

Her yerde benim maaşımı anlatıyor? Senin maaşın ne? Sen memur emeklisisin, ben işçi emeklisiyim. İkimizin de maaşı aynı. Daha kime neyi anlatıyorsun? Aynı maaşı alıyoruz. Benim başbakan olmam sebebiyle, aldığım para ne biliyor musunuz? 280 lira.

Burada benim bir sıkıntım yok. Niye? Abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun.

 

SEN ARTIK MEMUR DEĞİLSİN

Bunun kılavuzu karga. Bu yüzden sıkıntısı çok büyük. Memur kelimesini başka yerlere çekiyor. Ben memur işçi bağkurlu bütün bunlarla gurur duyan bir insanım. En çok memurun devlete alındığı bir dönemi yaşıyoruz. Eğitimde tüm kadronun yüzde 50’sini eğitime harcadığımızı gösteriyoruz.

Ama sen artık memur değilsin. Sen artık emeklisin. Ama hala kendini memur koltuğunda zannediyorsun. Zaten o koltukta bulunduğun zamanda da 8-9 yıl SSK’yı iflasa götürdün sen. Zarar zarar zarar. Yolsuzluklar hep o dönemde.

Demek ki sen başarılı bir bürokratta olamamışsın. Bütün ne kadar ideolojine uygun tip varsa onları oraya doldurmakla vakit geçirmişsin. Şimdi de milletin hizmetkarı olacağına, CHP’nin statükocu zihniyetinin memurusun.Ben o anlamda sana memur diyorum. Hatta hatta sen parti içinde birilerinin memurusun. Yes/No hikayesini biliyorsunuz. İşte onların memurusun.Memur kelimesini aşağılama olarak görmesi memur kardeşlerimize saygısızlıktır. Biz her zaman ekip çalışmasına önem verdik. Bugün Türkiye güçleniyorsa memuruyla işçisiyle emeğiyle gayretidir.

 

YIRTIK AYAKKABI KOMÜNİST POLİTİKASI

Kemal bey İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olduğunda birisi ona akıl verdi. Yırtık ayakkabı giyip seçim gezilerine çıktı. Medyaya yırtık ayakkabısı ile poz verdi. Bunlar istismardır. Önemli olan vatandaşa, ’sizi benim seviyeme çıkaracağım’ demektir, yırtık ayakkabı ile poz vermek değil.

 

 

 

 

 

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle