Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan başkanlara: Koltuğa sevdalanmayın

  Hürriyet Haber
  30.04.2004 - 14:59 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partili belediye başkanlarına "koltuklarınıza sevdalanmayın" uyarısı yaparak, "Koltuğun tapusunu aldığını zannedenlerin 28 Mart'ta ne hale geldiğini gördünüz" diye seslendi.

  Başbakan Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde düzenlenen belediye başkanlarına yönelik eğitim programının açılışında bir konuşma yaptı.

  Erdoğan konuşmasında, 28 Mart seçimlerinde AKP'nin başka siyasi anlayışlardan halk tarafından farklı görüldüğünün tescil edildiğini, bu sonucu çok değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

  Partisinin çizgisini seçim aritmetiği üzerine kurmadığını vurgulayan Erdoğan, belediye başkanlarının görevinin milletin verdiği desteğe uygun hizmet yapmak olduğunu belirtti.

  Başbakan Erdoğan, belediye başkanlarına uyarılarda bulunurken, "İnsanımıza hizmet konusunda hiçbir arkadaşımdan asla mazeret duymak istemiyorum" dedi.

  Belediye başkanlarından çalışkan, dinamik bir performans beklediğini, insan yönetimi, bilgi yönetimi ve para yönetimini çok iyi gerçekleştirmelerini isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

  "Bir seçilmiş için, özellikle de bir belediye başkanı için en büyük tehlike koltuk sevdasıdır. Asla koltuklarınızla muhabbetinizi iletmeyin. O koltuklarda geçirdiğiniz zamanın çoğalması, bilin ki sizlere oy veren insanların ihtiyaçlarına koşmak için ayırdığınız zamanların azalması anlamına gelmektedir. Şehirlerimizin o kadar çok sorunu var ki, ben görevini hakkıyla yapan bir belediye başkanının uzun uzun koltuk sefası yapacak vaktinin olacağına pek ihtimal vermiyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı