Gündem Haberleri

  Erdoğan: Kanadoğlu'nun talebi bizim dışımızda

  Hürriyet Haber
  03.01.2002 - 12:59 | Son Güncelleme:

  AK Parti lideri Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu`nun Anayasa Mahkemesi`nden talebinin kendileri dışında cereyan eden bir olay olduğunu söyledi.

  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM`de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan`a birgazeteci, AK Parti`ye ihtar başvurusunun görüşülmesinin çabuklaştırılması konusunda, Kanadoğlu`nun Anayasa Mahkemesi`nden talebini nasıl değerlendirdiğini sordu. Erdoğan ise konunun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile Anayasa Mahkemesi arasında olduğunu belirterek, olayın kendileri dışında cereyan ettiğini söyledi.

  Erdoğan, bir yargı sürecinin varlığına işaret ederek, ``Bu sorununmuhatabı biz değiliz. Bu sorunun cevabını verecek olan Anayasa Mahkemesi`dir. Zaten Başkanvekili bir yanıt verdiler. Belki bugün de Başkan yanıt verecektir. Bizim dışımızda cereyan eden olayla bizim bu noktada ilgilenmemiz yanlıştır, doğru değildir`` dedi.

  Erdoğan, ``Sürenin uzamasının kendilerini engelleyip engellemeyeceğini`` soran bir gazeteciye, çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini ve hiçbir tereddütleri olmadığını kaydetti. Erdoğan, gazetecilere, ``Siz bir tereddüt görüyor muzunuz?`` diye sordu.

  Bir gazetecinin, ``bir baskın seçim olabileceği`` yönündeki sözlerine, Erdoğan, konunun ciddiyet kazanması halinde değerlendirme yapacaklarını belirterek, ``Demokratik ve Anayasa kuralları içinde hareket eden ülke olduğumuza göre, bu ülkede Anayasal ve demokratik olmayan yollara başvurulması mümkün değil. Konulmuş kurallar vardır. Bunun içinde tüm partiler millet karşısında yerini bulacaktır`` görüşünü savundu.

  Erdoğan, ``Böyle bir durum karşısında nasıl bir tavır geliştireceksiniz?`` sorusuna karşılık, ``Doğmamış çocuğa don biçmek yanlıştır`` dedi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı