Gündem Haberleri

  Erbakan hastaneye kaldırıldı

  A.A
  03.01.2011 - 09:40 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, hastaneye kaldırıldı.

  Erbakan'ın, ayağında daha önce var olan bir rahatsızlık nedeniyle gece saatlerinde Güven Hastanesi'ne kaldırıldığı ve ciddi bir sağlık durumunun olmadığı belirtildi.

  Hastane yönetiminin, Erbakan'ı kontrol amaçlı hastanede tuttuğu ve başhekimliğin öğle saatlerinde açıklama yapmasının beklendiği ifade edildi.

  'ENDİŞE VERİCİ BİR SAĞLIK PROBLEMİ SÖZ KONUSU DEĞİL'

  Erbakan'ın Basın Danışmanı Mustafa Yılmaz, Erbakan'ın tedavi gördüğü Güven Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbakan'ın enfeksiyonun kontrol edilmesi ve gerekli tetkiklerin yapılabilmesi için sabah saatlerinde hastaneye getirildiğini belirtti.

  Doktorların gerekli müdahaleyi yaptığını ve tedaviye bugün de devam edileceğini ifade eden Yılmaz, Erbakan'ın endişe verici bir sağlık probleminin olmadığını söyledi.

  Yılmaz, Erbakan'ın daha önce de aynı rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğünü ve bu rahatsızlığın doktorlar tarafından takip edildiğini de kaydetti.

  HASTANEDEN AÇIKLAMA

  Erbakan'ın sağlık durumuyla ilgili Hastane Başhekimliği tarafından açıklama yapıldı.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Sayın Erbakan 3 Ocak 2011 tarihinde Ankara Güven Hastanesine müracaat etmiş, Akut koroner sendrom ve tromboflebit tanılarıyla takip ve tedavi amacıyla hastanemize yatırılmıştır. Sayın Erbakan'ın şu anda bilinci açık, genel durumu stabil olup vücut fonksiyonları normaldir. Kendisi ilgili branşlar tarafından konsülte edilerek gerekli tetkik ve tedavilerine devam edilmektedir.”

  Bu arada, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, hastaneye gelerek Erbakan'ı ziyaret etti.

  24 SAAT HASTANEDE DİNLENECEK

  Erbakan'ın Özel Kalem Müdürü ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi  Mehmet Karaman, Erbakan'ın tedavi gördüğü Güven Hastanesinde gazetecilere  açıklama yaptı.
  Erbakan'ın bugün saat 03.30 sularında sol ayağındaki bir damar  iltihabından dolayı rahatsızlandığını anımsatan Karaman, iltihabın sancıya neden  olduğunu belirtti.

  Karaman, Erbakan'ın sağlık durumuyla ilgili kendisinin  bilgilendirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
  “Ben hastaneyi arayarak ambulans istedim, ambulans geldi. Hocamıza 'Sizi  götürmemiz lazım' dedik. 'Gerek yok' dedi. Biz tedbir olsun diye hastaneye  getirdik. Arkadaşlar gereken tetkikleri yaptılar. Kendisi odasında istirahat  halinde. Doktorlar 24 saat dinlenmesini tavsiye etti. Biraz önce yanına gittik.  Hepimize teşekkür ediyor. Bizden telefonunu istedi. Biz de 'İçeride telefonla  görüşmeniz doğru değil' dedik.”

  Gün içinde hastanenin duruma göre açıklama yapabileceğini kaydeden  Karaman, hastanede çalışan herkese teşekkür etti ve “sevenlerin” hastaneye  gelmesine gerek olmadığını söyledi.

  “Bu konuda tereddüt edecek hiçbir şey yok hocamızın sağlığı gayet iyi”  diyen Karaman, “Kendisi gayet sakin ve konuşuyor” dedi.
  Karaman, bir soru üzerine Erbakan'ın taburcu olacağı tarihe hastane  yönetiminin karar vereceğini söyleyerek, “24 saat dinlenecek, sonra tetkikler  yapılacak. Damar bölümünde yatıyor” dedi.

  Mehmet Karaman, Erbakan'ın hastalığının şeker ya da başka bir şeyden  kaynaklanmadığını da sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı