Gündem Haberleri

  Enis Berberoğlu cenaze için cezaevinden çıktı, ilk kez konuştu

  DHA
  23.06.2017 - 15:56 | Son Güncelleme:

  Kayınpederinin cenazesine katılması için bir gün izin verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi'nden çıktı. Berberoğlu, 84 yaşında hayatını kaybeden kayınpederi Murat Aydın'ın cenazesine katıldı.

  Geniş güvenlik önlemleri altında cezaevinden minibüs ile çıkarılan Berberoğlu cenaze törenin yapılacağı Gaziosmanpaşa'ya götürülüyor.

  Kayınpederinin cenazesine katılması için 1 gün izin verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, camiye geldi. Geniş güvenlik önlemleri altında Küçükköy Merkez Camii'ne getirilen Berberoğlu'nu eşi Oya Berberoğlu karşıladı.

  Enis Berberoğlu, babasını kaybeden eşi Oya Berberoğlu'na sarıldı. Cenazeye çok sayıda CHP milletvekili de katılıyor.

  Berberoğlu camiye girişinde yaptığı açıklamada, "Yürüyüş yapanlara teşekkür ediyorum. Kayınpederim bana eşimi hediye etti. Ben de ona torun hediye ettim. Yapılan yazışmalar ve bakanlıkların hızlı çalışması sonucu cenazeye yetiştim" dedi.

  AVUKATLARI AYM'YE BAŞVURDU

  Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun avukatı Murat Ergün, Berberoğlu hakkındaki tutukluluk kararıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. Avukat Ergün, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu'yla ilgili tutukluluk kararına AYM yoluyla itiraz etti.

   

  Etiketler: cenaze izni , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı