Gündem Haberleri

  En kalabalık çevre davası Cerattepe

  DHA
  10.07.2015 - 23:32 | Son Güncelleme:

  ARTVİN’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde maden işletmesine karşı mücadele veren yöre sakinlerine büyük destek geldi.

  Türkiye Barolar Birliği, TMMOB, TEMA Vakfı ve STK’lar ile değişik illerden çok sayıda vatandaşın da aralarında bulunduğu 760’ı aşkın davacıyı temsil eden 61 avukat adına, ‘ÇED olumlu’ raporunun iptali ve madencilik faaliyetlerinin durdurulması istemiyle hazırlanan 105 sayfalık dosya, dün Artvin Adliyesi’ne teslim edildi.
  Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve dernek avukatlarından Bedrettin Kalın, şunları söyledi: “Ülkemizde çevre davalarının en büyüğü Bergama davasıdır. 1993’te 652 kişiyle açılmıştı. Bugün 760 kişiyle dava açtık. Şu anda Türkiye’nin en büyük çevre davası oldu. Artvin halkı böyle büyük bir davaya imza attı. Artvin’in yanı sıra İzmir, Ankara, İstanbul, Adana, Bursa, Muğla, Edirne, Antalya, Zonguldak, Balıkesir, Tunceli ve Yalova barolarından 61 avukat bu davada görev almış oldu.”

  En kalabalık çevre davası Cerattepe


  SAZLI SÖZLÜ NÖBET


  CERATTEPE’de altın arama çalışması yapmak isteyen Cengiz Holding’e ait iş makineleri 3 gün önce, ağaç kesimi için Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle birlikte bölgeye gitti. Ancak halk da bölgeye akın edip direnince ekipler geri çekildi. Bölgede nöbete devam eden Artvinliler, cümbüş eşliğinde şarkı söylüyor, tavla oynuyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı