GeriGündem 'En iyi' Köprüdekiler
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

'En iyi' Köprüdekiler

'En iyi' Köprüdekiler
refid:14177705 ilişkili resim dosyası

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'nca, Halkbank sponsorluğunda düzenlenen 21. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerine törenle verildi.

21. ANKARA FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu'ndaki ödül töreninde konuşan Vakıf Başkanı İnci Demirkol, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Festivalde, “En İyi Film” seçilen “Köprüdekiler” filminin yönetmeni Aslı Özge, ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül'den aldı.

“Başka Dilde Aşk” adlı filmindeki rolüyle “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülen Mert Fırat'a ödülünü sanatçı Filiz Akın, aynı filmdeki performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” seçilen Saadet Işıl Aksoy'a ödülünü tiyatro sanatçısı Ayten Gökçer verdi.

Festival kapsamında “Aziz Nesin Emek Ödülü”ne layık görülen Filiz Akın ödülünü, Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı Talat Halman'dan aldı. Filiz Akın, mizahın, matematik ve felsefe isteyen bir konu olduğunu belirterek, usta mizahçı Aziz Nesin adına verilen ödülü almaktan büyük gurur duyduğunu dile getirdi.

Sanatçı Cem Adrian'ın konser verdiği törene, Bennu Yıldırımlar, Şenay Gürler, Semih Sergen'in de aralarında bulunduğu sanatçılar da katıldı.

ÖDÜLLER

Festivalde ödül alanlar ve kategorileri şöyle:

“-En İyi Film, Aslı Özge'nin Köprüdekiler

-Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü, Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan'ın İki Dil Bir Bavul

-En İyi Yönetmen Pelin Esmer (11'e 10 Kala)

-En İyi Kadın Oyuncu, Saadet Işıl Aksoy (Başka Dilde Aşk)

-En İyi Erkek Oyuncu, Mert Fırat (Başka Dilde Aşk)

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Selen Uçar (Büyük Oyun)

-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Volga Sorgu (Kara Köpekler Havlarken)

-Onat Kutlar En İyi Senaryo, Pelin Esmer (11'e 10 Kala)

-En İyi Görüntü Yönetmeni, Hayk Kirakosyan (Başka Dilde Aşk)

-En İyi Sanat Yönetmeni, Naz Erayda (11'e 10 Kala)

-En İyi Özgün Müzik, Sabri Tuluğ Tırpan (Büyük Oyun)

-En İyi Kurgu, Aylin Zoi Tonel, Vessela Martschewski ve Christof Schertenleib (Köprüdekiler)

-Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu, Suzan Genç (Büyük Oyun)

-Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu, Cemal Toktaş (Kara Köpekler Havlarken)

-Umut Veren Yeni Yönetmen, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu (Orada)

-Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı, İlksen Başarır ve Mert Fırat (Başka Dilde Aşk)

-Seçici Kurul Özel Ödülü, Mehmet Bahadır Er ve Maryna Gorbach (Kara Köpekler Havlarken) ve İlksen Başarır'ın yönettiği (Başka Dilde Aşk)

-Seçiciler Kurulu Oyunculuk Özel Ödülü, Fikret Portakal, Murat Tokgöz, Umut İlker ve Cemile İlker (Köprüdekiler)

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

Festival kapsamında verilen Ulusal Kısa Film Yarışması'nda ödül alanlar ise şöyle sıralandı:

“-Kurmaca Dalda En İyi Film, Hakan Ömer Zorka (Meret)

-Deneysel Dalda En İyi Film, İlhami Kapıcı (Uçurtma)

-Canlandırma Dalında En İyi Film, Ayçe Kartal (Malfunction)

-Seçici Kurul Özel Ödülü, Gökhan Okur ve Deniz Tarsus (Dalga Teorisi)

Törende ayrıca, profesyonel ve amatör kategorilerde gerçekleştirilen Ulusal Belgesel Film Yarışması'na katılan filmlerin yönetmenlerine de ödülleri takdim edildi.

Bu arada, Sinema Yazarları Derneğinin ödülü de “Kara Köpekler Havlarken” filmine verildi.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle