GeriGündem Emniyetten karakolda intihar açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emniyetten karakolda intihar açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bağcılar 100. Yıl Polis Merkezi'nde Hasan Latif Kaplan'ın intihar etmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada " 20/09/2012 günü saat:05.00 sıralarında ilimiz Bağcılar ilçesi 100.Yıl Polis Merkezi Amirliği idaresinde meydana gelen olayda; Hasan Latif KAPLAN isimli şahıs kendi kemeri ile ası suretiyle intihar etmiş, şahıs olay yerinde EKS olmuştur" denildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Hasan Latif KAPLAN' ın tekstil işçisi olarak çalıştığı ancak 2-3 aydır işsiz olduğu, bu süre zarfında sık sık alkol alarak evine geç geldiği ve eşi Hüsniye Kaplan'a sürekli şiddet uyguladığı ancak Hüsniye KAPLAN'ın herhangi bir adli müracaatının bulunmadığı tespit edilmiştir.

Olay günü Hüsniye KAPLAN’ın eşinin eve geç gelmesinden ve yine kendisine şiddet uygulayacağından korkarak kardeşi Yasin ERDAL' ın ikametine gittiği, şüphelinin ise eşini geri götürmek üzere aşırı alkollü bir şekilde gelerek Yasin ERDAL ile tartıştığı ve ikamet kapısını kırarak eve girmeye çalıştığı, bıçak çekmek suretiyle tehdit ettiği ve icra-i rezalet çıkarmaya devam ettiği; Yasin ERDAL’ın ise olay yerine polis ekiplerini çağırdığı, anlaşılmıştır.

İntikal eden polis ekipleri tarafından şüpheliye müdahale edilmek istendiği esnada; şüphelinin etrafa kafasını vurarak kendisini yaralamaya çalıştığı, görevli polis memurlarınca şüpheli etkisiz hale getirildiği ve yapılan üst aramasından 1 adet kelebek diye tabir edilen bıçak elde edildiği, olay yerine çağrılan 112 acil ekibinin şüpheliye yaptıkları tıbbi müdahale ardından “Aile İçi Şiddetö konuları ile ilgili gerekli işlemler yapılmak üzere Asayiş Büro Amirliğine sevk edildiği tespit edilmiştir.

Asayiş Büro Amirliğinde müştekiler Hüsniye KAPLAN ve Yasin ERDAL’ın ifade işlemlerinin yürütüldüğü esnada şüpheli Hasan Latif KAPLAN’ın avukat görüşme odasında bekletildiği, müştekilerin ifade işlemleri bittikten sonra Cumhuriyet Savcısına telefonla bilgi verildiğinde; “müşteki bayan hakkında “Aile İçi Şiddet kapsamında idari işlemlerin yapılması; şüpheli şahsın gözaltına alınması ve mevcutlu olarak C.Başsavcılığında hazır bulundurulması; Kasten Yaralama ve Mala Zarar Verme suçlarından işlem yapılarak ayrı evrak düzenlenmemesiö talimatları alındığı, gerekli gözaltı işlemlerinin yapılmak üzere şüphelinin yanına gidildiğinde; şüphelinin masanın ayakları arasında ki eklentiye kendi kemeriyle boynundan asılı vaziyette bulunduğu ve yapılan ilk müdahalenin ardından 112 acil ekiplerinin arandığı, 112 acil ekiplerinin olay yerinde yapmış oldukları kontrollerde şüpheliyi EKS durumda buldukları öğrenilmiştir.

İntihar eden şüpheli hakkında Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi muayenesinde; ölümün ası sureti ile meydana geldiği ve ayrıntılı raporun daha sonra verileceği öğrenilmiş olup; yukarıda izahı yapılan ası şeklindeki ölüm olayının şekil bakımından geçmiş tarihlerde de zaman zaman karşılaşılan bir intihar şekli olduğu anlaşılmıştır. Konu ile ilgili olarak ihmali bulunanlar hakkında idari ve adli tahkikata başlatılmıştır"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle