GeriGündem Emekliye ek ödeme ne zaman verilecek? Bakan Selçuk tarih verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekliye ek ödeme ne zaman verilecek? Bakan Selçuk tarih verdi

Emekliye ek ödeme ne zaman verilecek? Bakan Selçuk tarih verdi

Emekliye ek ödeme ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Ocakta emeklilerin maaşlarıyla birlikte ek ödeme tutarları da artış gösterdi. Peki, Emekliye ek ödeme ne zaman yapılacak? İşte Bakan Selçuk'un belirttiği tarih.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Harp ve vazife malulüne ek ödemelerinin 1 Şubat 2019 tarihinde yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk, bu kapsamda 58 bin 593 kişiye toplam 164.971.866,82 TL ödeme yapılacağını bildirdi.

BAKAN SELÇUK DUYURDU, EK ÖDEMELER 1 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Ek ödemelerin hak sahiplerine aylık almakta oldukları Banka ve PTT Şubelerince 1 Şubat 2019 tarihinde ödeneceğini belirten Bakan Selçuk, “Vatanımızın bekası, ülkemizin huzur ve güvenliği uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın geride bıraktıkları yakınları ile bu uğurda vazife malulü/harp malulü ve gazi olan vatan evlatlarına sahip çıkmak Bakanlık olarak temel görevlerimizden. Bizler daima birbirimize emanetiz. Yapılacak ek ödemelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle