Gündem Haberleri

  Ekonomi bakanının eşinin ve valinin eşinin üzerine spot ışıkları düştü

  DHA/AA
  14.09.2014 - 01:57 | Son Güncelleme:

  '5. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali'nin galasına katılmak için tiyatroya giren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Abdulkadir Demir'in eşi Nurtaç Demir ile koruma polisi Sümeyya Demirci, kafalarına düşen spot ışık nedeniyle yaralandı. Olayı gören Ekonomi Bakanı Zeybekci, yaralanan eşini kucağına alarak ambulansa götürdü.

  Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle Hierapolis Antik Kenti’ndeki Amfi Tiyatro’da dün düzenlenen ‘5. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali (Türkçevizyon 2014)’nin galası, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Görevlilerin sahne ışıklarını sökmeye başladığı sırada Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci ile Denizli Valisi Abdulkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir festivale katılmak için saat 20.00 sıralarında alana geldi. Ayşen Zeybekci ve Nurtaç Zeybekci Amfi Tiyatroya girerken sahne aydınlatma ışıkları üzerlerine düştü. Olayı gören Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, yaralanan eşini kucağına alarak ambulansa götürdüğü öğrenildi. Bakan Zeybekci, ambulansa binerek eşinin yanında hastaneye gitti. Vali Abdulkadir Demir'in eşi Nurtaç Demir ise, valiliğin makam aracı ile hastaneye götürüldü. Yaralıların tedavisi Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapıldı. Ayşen Zeybekci'nin kafasında yaralanma olduğu, Nurtaç Demir'in de sol gözünde morarma meydana gelip, alnında kanama olduğu öğrenildi.

  "BU GECEYİ MÜŞAHEDE ALTINDA GEÇİRECEKLER"

  Ayşen Zeybekci ve Nurtaç Demir ile koruma görevlisinin tedavi altına alındığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, doktorlardan bilgi aldı.

  Uçar, hastaneden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

  Koruma görevlisinin elinde kırık şüphesi olduğunu belirten Uçar, "Çok şükür kırık çıkmadı. Kanamaya sebep olan yaralanma var ve onun da yüzeysel bir şekilde tedavisi yapılıyor. Yani verilmiş sadakaları varmış, ucuz atlatıldı. Çok şükür şu anda hiçbir sıkıntımız yok" ifadesini kullandı.

  Uçar, yaralıların bu geceyi hastanede müşahede altında geçireceği bilgisini verdi.

  Tomografi ve diğer tetkiklerinin yapıldığını anlatan Uçar, "Hastalarımızın üçü de şu anda normal servise alındı. Çok şükür önemli bir şeyleri yok. Jandarma komutanının verdiği bilgiye göre, orada sökülen parçalar, rüzgardan dolayı düşüyor. Düşen parça, sökülüp kenara konulan parçaymış. Yukarıdan düşmüş olsa Allah korusun çok daha büyük bir sıkıntı olabilirdi" diye konuştu.

  Bilal Uçar, olayda ihmal olup olmadığının jandarma tarafından araştırıldığını sözlerine ekledi.

  Bu arada, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nurcan Dalbudak ve Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ilçe belediye başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hastaneye gelerek doktorlardan bilgi aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı