GeriGündem Ehliyet sınav sonuç tarihi belli oldu | Sınav soruları ve cevapları yayımlandı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ehliyet sınav sonuç tarihi belli oldu | Sınav soruları ve cevapları yayımlandı mı?

Ehliyet sınav sonuç tarihi belli oldu | Sınav soruları ve cevapları yayımlandı mı?

Ehliyet sınav sonuç tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bu yılın dördüncü sınavı 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleşti. Sonuç öncesinde bir tahminde bulunmak isteyen sürücü adayları, ehliyet sınav soruları ve cevaplarını araştırmaya başladı. Peki sınav soruları ve cevapları yayımlandı mı?Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav soruları ne zaman yayınlanacak sorusu yüz binlerce sürücü adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 7 Ekim tarihinde gerçekleştirilen ehliyet sınavının ardından sürücü adayları verdikleri cevapları kontrol edebilmek için soruların yayınlanmasını bekliyorlar. MEB'in resmi internet sitesi üzerinden henüz bir açıklama yapılmadı. Peki, ehliyet sınav soruları MEB tarafından ne zaman yayınlanacak?

7 Ekim ehliyet sınav soruları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt genelinde gerçekleştirdiği merkezi sınavın ardından araştırılmaya başlandı. Elde edecekleri puana göre direksiyon sınavına girip giremeyeceklerini öğrenecek olan adaylar, 7 Ekim ehliyet sınavı soruları ile sonuç açıklama döneminin öncesinde sınav puanının sağlamasını yapmak istiyor. Peki, 7 Ekim ehliyet sınav soruları MEB tarafından ne zaman yayınlanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 takvimi ile bu yıl içerisinde gerçekleşecek tüm sınavları ve sonuç tarihini duyurdu. Takvime göre 7 Ekim tarihli ehliyet sınavı sonuçları 19 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak.

Ehliyet sınav soruları henüz yayımlanmadı. Sorular yayımlanır yayımlanmaz sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ÇIKMIŞ SORULAR SAYFASI

HANGİ ALANDAN KAÇ SORU SORULUYOR?

Ehliyet teori sınavlarında ilk yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 olmak üzere sürücü adaylarına 50 soru yöneltiliyor.

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN GEÇERSİZ SAYILIR?

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,
*e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması,
*Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, . Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması,
*e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi,
*Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

Ehliyet sınav sonuç tarihi belli oldu | Sınav soruları ve cevapları yayımlandı mı

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle