Gündem Haberleri

  DYP'den Erdoğan'a Malatya eleştirisi

  Hürriyet Haber
  29.10.2005 - 14:22 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Malatya Çocuk Yuvası'ndaki olayla ilgili, “Sayın Başbakan, şiddete maruz kalmış yetim yavrulara sahip çıkacağına, kendi iktidarının, kendi partisinin bakanına sahip çıkmayı tercih etmiştir” dedi.

  Saffet Arıkan Bedük, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya Çocuk Yuvası'ndaki olayların milletin vicdanını sızlattığını belirterek, ”Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olayla ilgili sarf ettiği sözlerin, sorumluluk sahibi hiçbir Başbakan'a yakışmayacak türden sözler olduğunu” savundu. Bedük, şu değerlendirmeyi yaptı:
  “Sayın Başbakan, şiddete maruz kalmış yetim yavrulara sahip çıkacağına, kendi iktidarının, kendi partisinin bakanına sahip çıkmayı tercih etmiştir. Sayın Başbakan'ın (Bakanı Türkiye'ye ben göndermedim) şeklindeki itirafı ise bu olaya bakışının ve o olayı algılayışının dışavurumundan başka bir şey değildir.

  Üstelik, Sayın Başbakan 3 yıldır iktidar olduklarını unutup, şimdiki bakandan önceki yine kendi ilgili bakanını ve geçmiş dönemleri suçlamıştır. Sayın Başbakan her sıkıştığında kendinden öncekileri suçlamayı alışkanlık haline getirmiştir.”
  (AA)
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı