GeriGündem Doğu Perinçek'in eşinin 3 yıl hapsi istendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğu Perinçek'in eşinin 3 yıl hapsi istendi

ERGENEKON davası tutuklu sanığı İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek hakkında "ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zülfikar Tekirdağ tarafından hazırlanan iddianamede, Şule Perinçek şüpheli sıfatıyla yer alıyor. İddianamede Şule Perinçek'in, kendisine ait bulundurma ruhsatlı emanete kayıtlı tabancayı oğlu Mehmet Bora Perinçek’e devretmek için Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat ettiği belirtildi. İddianamede, müracaat esnasında silahın namlu kısmında bulunan numaraların sonradan yazdırıldığı şüphesi ile silahın Emniyet Kriminale gönderildiği anlatıldı. Yapılan incelemeler sonrasında silahın sürgü, gövde ve namlusundaki numaraların fabrikasyon olmadığı, sonradan oluşturulduğunun tespit edildiği belirtilen iddianamede, namlu üzerinde yapılan değişikliğin silahın karakteristik özelliğini de değiştirdiği, bu durumun yasalara ve usule aykırı oluduğu ve ilgili makamlara da bildirilmediğinden silahın ruhsatsız konuma düştüğü kaydedildi.

ŞULE PERİNÇEK SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

İddianamede Şule Perinçek’in, savcılık ifadesinde silah üzerinde değişik yapıldığını kabul etmediğini anlatıldı. Söz konusu silahın eşinin babası olan Mehmet Sadık Perinçek adına kayıtlıyken, 1993 yılında Doğu Perinçek adına taşıma ruhsatına bağlandığını söyleyen Perinçek, 2001 tarihinde ise silahın kendi adına taşıma ruhsatına bağlandığını beyan ettiği ifade edildi.

ŞULE PERİNÇEK’İN 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Şüpheli Şule Perinçek’in ’ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi. İddianamenin kabul edilmesi halinde şüpheli Şule Perinçek Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısında çıkacak.

Mehmet Sadık Perinçek ile Doğu Perinçek’in hakkında aynı konuya ilişkin yürütülen soruşturmada, 5 yıllık zaman aşımı süresi dolduğu gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

 


 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle