Gündem Haberleri

  Diyarbakır krizi atamayla çözüldü

  Ünsal ERGEL/ANKARA
  15.02.2005 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Orhan Okur ile Vali Efkan Ala arasında bir süredir devam eden krizi İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürleri kararnamesiyle çözdü. Öğrenildiğine göre önceki gün Başbakanlıktan Köşk’e gönderilen kararname ile 13 ile emniyet müdürü atanıyor.

  Diyarbakır’da tavizsiz yönetimi nedeniyle vali ile arası açılan Emniyet Müdürü Orhan Okur çeşitli gerekçeler öne sürerek önce izne ayrılmıştı. Ardından da rapor alarak, görevine başlamamıştı. 1.5 aydır süren Diyarbakır krizi için harekete geçen İçişleri Bakanlığı vekalet ile yürütülen il emniyet müdürlükleri ile idari davayı kazanan bazı emniyet müdürlerini kapsayan kararname hazırladı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Orhan Okur Çanakkale’ye atanırken, yerine eski Van Emniyet Müdürü polis başmüfettişi Zeki Çatalkaya getirildi. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerin emniyet müdürlerinin bulunmadığı kararnameyle Mersin, Manisa, Diyarbakır, Çanakkale, Erzincan, Bayburt, Denizli, Kocaeli, Kahramanmaraş illerinin emniyet müdürleri değişiyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı