Gündem Haberleri

  Diyanet’ten ‘öğrenciye umre’ eleştirilerine cevap

  ANKARA (DHA)
  11.01.2012 - 13:55 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yarıyıl tatilinde ilköğretim ve lise öğrencileri için 10 günlük özel umre programı düzenlemesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

  Görmez, "Müslüman bir ülkede, Müslüman bir gencin, Müslümanların kıblesi olan Kabe’yi, sevgili peygamberimizin doğup büyüdüğü yerleri, görme arzusuna Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öncülük vererek ve rehberlik yapması kadar tabii bir şey olamaz" dedi.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yarı yıl tatilinde ilköğretim ve lise öğrencileri için 10 günlük özel umre programı düzenlemesi ile ilgili soruya Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Müslüman bir ülkede, Müslüman bir gencin, Müslümanların kıblesi olan Kabe'yi , sevgili peygamberimizin doğup büyüdüğü yerleri, görme arzusuna Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öncülük vererek ve rehberlik yapması kadar tabii bir şey olamaz. Şubat tatilinde bazı öğretmenler öğrencileri ile birlikte talip oluyorlardı ama bugüne kadar mümkün olmadı. Çünkü şubat tatili ilk defa umre dönemine denk geliyor" dedi.


   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı