Gündem Haberleri

  Devletten alacaklı hastaneleri durumu Meclis'e soruldu

  ANKARA (A.A)
  01.02.2006 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Anavatan Partisi Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir, “Sosyal güvenlik kuruluşlarından alacağını tahsil edemeyen 450 hastanenin, haciz kıskacında olduğu doğru mudur?” diye sordu.

  Akdemir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı'nın, “alacağını tahsil edemeyen 450 hastanenin zorunlu harcamalarını dahi yapamadığı”na ilişkin demecinin, basında yer aldığını hatırlattı.

  Bakan Akdağ'a, “Eğer doğruysa söz konusu hastanelerin sosyal güvenlik kuruluşlarından alacağı tutar ne kadardır?” sorusunu yönelten Akdemir, önergesinde ayrıca şu sorulara yer verdi:
  “Yakacak, kira ve tıbbi malzeme alımları gibi, hastalar için hayati önem taşıyan unsurların temin edilememesi, sizce hasta sağlığı açısında büyük risk oluşturmuyor mu?

  AB ile müzakerelerin devam ettiği bu günlerde, insan hayatı için son derece önemli olan ve insan hayatını doğrudan ilgilendiren hastanelerin içinde bulunduğu maddi sıkıntıları, Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Söz konusu sıkıntılar, Türkiye'nin AB'ye üye olması önünde büyük engeller çıkarmayacak mı?”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı