Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Çocuk parkımız yapılıyor

  KÖŞEMİZDE birçok kez yer alan haberler üzerine Güvenlik Mahallesi 282. Sokak'taki çocuk parkı inşaatı start aldı. Muratpaşa Belediyesi'nin kendi imkanlarını kullanarak yaptığı çalışmalarda altı kişilik inşaat ekibi görev alıyor. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekip, yedi dönümlük arazideki çalışmalarını yaklaşık iki ay içinde tamamlamayı hedefliyor.

  Yetkili diyor ki

  Semt sakinleri daha önce bu arazide inşaat malzemesi istiflendiğini ve arazinin otopark olarak kullanıldığını belirttiler. Merkezi bir bölgeye kazandırılacak çocuk parkının faydalı olacağını söyleyen vatandaşlar, ‘‘Çocuklarımıza yeni bir oyun alanı kazandırılması sevindirici. Parkın kısa zamanda bitirilmesini bekliyoruz’’ dedi.

  Otobüs yetersiz

  ANTALYA kent merkezine oldukça uzak olan Varsak'ta oturuyoruz. Ulaşım için belediyenin tahsis ettiği otobüsleri kullanıyoruz. Otobüsler vatandaşların ihtiyacını karşılamıyor.

  Otobüsler her yarım saatte bir geçiyor. Özellikle sabah bu ulaşım aracına binebilmek neredeyse imkansız. Belediyeye şikayetlerimizi ilettik, fakat çözüm getirilmedi. Ufuk Çevik

  Yetkili diyor ki

  Varsak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kula, ‘‘Ulaşımı rahatlatmak için 50 kişilik iki adet otobüs alımı için belediye meclisinde gereken görüşmeler yapılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı