Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  16.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Yaya olmak zor

  Antalya'nın birçok semtinde ve en işlek caddelerde yayalar için ayrılmış bölümler araçların işgali altında. Buna en güzel örnek Bahçelievler Mahallesi Piri Reis Caddesi'nda yaşanıyor. Haftanın hemen hergünü ve her saati kaldırımlar otoparktan farksız.

  Kaldırımda yürümek isteyenler sürekli zig zag çiziyor. Birçoğu da cadde kenarında yürümek zorunda kalıyor. Kızacası; Antalya sokaklarında yaya olmak zor. Belediyenin bu soruna köklü çözüm getirmesi gerekiyor.

  Ahmet Ünal

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak, söz konusu caddede gereken incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

  Mezbelelik gibi

  Antalya'nın turistik beldesi Konyaaltı'nda 400. Cadde'de yaklaşık 10 yıldır inşaatı tamamlanmayan bir site bulunuyor. En merkezi yerde bulunan Platin Sitesi beldemizi karartan bir mezbeleliğe dönüştü.

  İnşaat halindeki site geceleri suç yuvasına dönüşüyor. Alkolik kişiler ve tinerciler, siteyi kendi evleri gibi kullanıyor. Belediyenin yarım inşaata müdahale ederek, kanun gereğini yerine getirmesini istiyoruz. Murat Türker

  Yetkili diyor ki

  Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri: ‘‘Yaklaşık 1,5 aydır, parklarda kalan evsiz kişilere yönelik olarak özel bir çalışma yütürüyoruz. Kimlik tespitiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yetkilerimiz doğrultusunda gerekeni yapıyoruz.’’

  Üvey evlat mıyız?

  YeŞİlbahçe Mahallesi 1456 Sokak geçtiğimiz yaz olduğu gibi bu yaz da bol bol toz üretti. Çünkü, asfaltlama yapılmıyor. Semtimizdeki diğer sokaklar, hatta işlek olmayan ara sokaklar bile asfaltlandı. Nedendir bilinmez, 1456 Sokak asfaltlanmıyor.

  Belediyeye defalarca başvuruda bulunduk. Köstebek yuvasına dönen sokağımızda düzenleme yapılmasını istedik. Fakat, hiçbir yanıt alamadık. Bugün yarın derken aradan bir yıl geçti. Artık toz ve çamur çilesi çekmek istemiyoruz.

  Ekrem Cengiz Bilgin

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Asfaltlama çalışmalarında ana arter ve caddelere öncelik tanıyoruz. Daha sonra sokaklarda gereken asfaltlama yapılacak’’ dedi.

  Sanki ralli pisti

  KonyaaltI Gürsu Mahallesi 10. Cadde adeta trafik canavarlarının ralli pistine döndü. Bu caddeyi 150 kilometre hızla araç kullanmayı marifet sayan sürücüler istila etti. 50 kilometre hız sınırı olduğu halde, ne yazık ki buna aldıran yok. Uyarıcı levhamlar ise hak getire. Trafik denetimi ya da radar kontrolü de göremiyoruz. Üstelik yayalar için kaldırım da bulunmuyor. Binlerce araç Kemer'e doğru akıyor ve geride vahşetin izleri kalıyor. Trafik güçlerinden gereken ilgiyi göstermelerini bekliyoruz.

  Murat Türker-Mahalle sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Kızık, ‘‘100. Yıl Bulvarı devamında trafik kontrolü yapıyoruz. Söz konusu cadde ile ilgili ekiplerimizi bilgilendireceğim. Gereken çalışma yapılacaktır’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı