Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Kazıldı, onarılmadı

  ANTSU görevlileri yaklaşık dört ay önce, Konyaaltı Caddesi Evren Pasajı yanındaki cep durağında kazı çalışması yaptı. Su borularının onarımı için yapılan kazının ardından, deforme olan asfalt düzeltilmedi. Çukurun içine toprak döküldü ve öylece bırakıldı. Yaz başından bu yana toz eksik olmuyor. Toplu taşıma araçları bu durağı çok sık kullanıyor, bunun yanı sıra caddedeki trafik oldukça yoğun. Turistler ve Antalyalı vatandaşların sürekli gezinti yaptığı caddede böyle çirkin manzaralar görmek istemiyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  ANTSU Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Özyılmaz, ‘‘Ekiplerimiz onarım için müdahalede bulunduktan sonra çukurlara çakıl taşı dökmekle yükümlü. Yama yapılması veya asfaltın yenilenmesi ilgili belediyeye aittir’’ dedi.

  İlaç kokusu

  Antalya'nın gözde semtlerinden biri olan Yeşilbahçe Mahallesi'nde oturuyoruz. 1447 Sokak'ta bulunan Osman Akıllı Apartmanı'nın altındaki dükkanlar ziari ilaç ve gübre deposu olarak kullanılıyor. Sokağımızda çok ağır ve kötü bir koku hakim. Böyle bir deponun yerleşim merkezinde bulunması sağlık açısından ne kadar doğru ayrıca ne kadar yasal bilemiyoruz. Konuyla ilgili ciddi rahatsızlıklarımız var. Belediye yetkililerinden sorumuza çözüm getirilmesini bekliyoruz.

  Mesut Erdem-Ahmet Okur

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Söz konusu şikayetle ilgili olarak, dükkanı kullanan firmaya ihtarmane gönderdik. Konuyu yakından takip ediyoruz, çalışmalarımız sürüyor’’ dedi.

  Trafik keşmekeşi

  Akdeniz Sanayi Sitesi ile bağlantılı olan 75. Yıl Caddesi'nde hemen her gün trafik kazası meydana geliyor. Burada bulunan iki döner kavşakta sinyalizasyon yok. Orta refüj ise refüj olaktan çok uzak. Sürücüler cadde boyunca aşırı süratli araba kullanıyor. Trafikte bulunan diğer araç sahipleri kadar yayalar da tehlike içerisinde. Hafta boyunca trafik oldukça yoğun, kavşaklarda sinyalizasyon sistemine büyük ihtiyaç var. Belediyenin bu soruna acilen çözüm getirmesini bekliyoruz.Remzi Atalay

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Kızılırmak, Karacaoğlan caddeleri ile Yüzüncü Yıl Bulvarı'nın devamındaki çalışmalar tamamlanınca; bu yolun orta refüjünde düzenleme yapılacak. Sinyalizasyon için yazılı başvuru gerekiyor’’diye konuştu.

  Tehlike saçıyor

  Geçtiğimiz günlerde, 100. Yıl Bulvarı'nda kaldırım üzerinde bulunan bir trafo dağıtıcısına minibüs çarptı. Hızla olay yerinden uzaklaşan minibüsün çarptığı trafonun şekli değişti, içindeki kablolar açığa çıktı. Özellikle çocuklarımız için endişeleniyoruz. Oyun oynadıklarını zanneden minikler ne kadar ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarının farkında değiller. Gereken düzeltmenin yapılması için TEDAŞ'ı defalarca aradık. Fakat, tam 20 gündür hiçbir girişimde bulunulmadı. Bu durum görsel kirliliğe de neden oluyor?

  Sacettin Temur

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ Teknik Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aygün, ‘‘Adı geçen bulvardaki trafo dağıtıcısının durumunu yerinde inceleyeceğiz. Gereken çalışma en kısa sürede yapılacak’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı