Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  26.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu molozu kaldırın

  100. Yıl Bulvarı

  GEÇTİĞİMİZ aylarda 100. Yıl Bulvarın'daki bir büfenin yasalara aykırı bölümleri yıkıldı. Muratpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, genişleyen, masa-sandalye ile işgale başlayan büfenin demir çatısını söktü. Bunun yanı sıra büfenin çevresine yapılan demir çitler de kaldırıldı. Tüm bu artıklar büfenin arkasına yığıldı.

  Ticaret Lisesi ve Meryem-Mustafa Ege İlköğretim Okulu'nun bulunduğu bu yerde demir yığınları tehlike oluşturuyor. Özellikle çok sayıda minik öğrenci burada bulunuyor. Çocuklarımızın can güvenliği ve görüntü kirliliğinin engellenmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını istiyoruz.

  Zeynep Karakaş

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Büfe sahibine ihbarname gönderilecek. Gerekli uyarılar yapılacak’’ dedi.

  Çocuk parkı yapılacak mı

  Paşakavaklar Caddesi

  Paşakavaklar Caddesi 1465 Sokak'taki arazinin, çocuk parkı yapılması için belediyeye verildiğini biliyorduk. İmar planında da bu alan, çocuk parkı olarak görünüyor.

  Daha sonra, bu araziye apartman yapılacağı söylentileri dolaşmaya başladı. Belediye, belli bir süre içinde gerekli çalışmayı yapmazsa, bu alana konut inşa edilmesinin yasal olduğunu söylediler. Bizler, arazinin çocuk parkı olarak değerlendirilmesini istiyoruz. Belediyenin bu konuda herhangi bir çalışması var mı? Mehmet Naci İrşadi

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç:

  ‘‘Adı geçen araziye çocuk parkı yapılacak. İmar planında da böyle görünen bir yere başka yapı inşa edilemez.’’

  Yaz gelmeden sivri çilesi başladı

  Kızıltoprak Mahallesi

  Kızıltoprak Mahallesi 1091 Sokak'ta oturan bizler, kış mevsiminde olmamıza rağmen, sivrisinek derdiyle boğuşuyoruz. Yaz ayları boyunca bu çilenin bitmesini bekledik. ‘Kış gelir bu dertten kurtuluruz' derken, durum hiç de beklediğimiz gibi olmadı. Çevre Sağlığı Müdürlüğü de sorunumuzla ilgilenmedi. Geçtiğimiz yıl, haşereyle mücadele oldukça geç başlatılmıştı. Bu nedenle faydalı olmadı. 2000 yılında, sivrisinek sorununa kesin çözüm getirilecek mi? Ahmet Hüsrev

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri: ‘‘Şu günlerde, larva mücadelesi başlıyor. İlaç alımları da yapılacak. Bu yıl, herhangi bir sorun yaşanmaması için, gerekli çalışma yapılacak.’’

  Nihayet kapatıldı

  100. Yıl Bulvarı

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine DSİ 13. Bölge Müdürlüğü yetkilileri harekete geçti. 100. Yıl Bulvarı'nın devamında, Boğaçay üzerinde oluşturulan servis yolu araç trafiğine kapatıldı. Kamyonların yoğun şekilde kullandığı servis yolunun kapatılması semt sakinlerine rahat nefes aldırdı.

  Vatandaşlar, turistik bir beldede gürültü kirliliğinin çok geç olmadan engellenmesine sevindiklerini belirterek, ‘‘Kamyonlar bu yolu aralıksız kullanıyordu. Gürültü nedeniyle kabus dolu günler yaşadık. Servis yolunun tekrar açılmasını istemiyoruz’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı