Gündem Haberleri

  Denktaş'ta akciğer enfeksiyonu başlangıcı tespit edildi

  Ali RUHLUEL / LEFKOŞA (DHA)
  26.05.2011 - 12:12 | Son Güncelleme:

  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, KKTC'nin 1'inci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumu ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

  Erkan Kaptanoğlu, "Denktaş'ın tedavisi sürüyor. Sol tarafında felç durumu vardı ancak dün sol yanında hareketlilik oldu, hatta kendi ailesi ile kısa da olsu konuştu. Durumu stabil ancak akciğer enfeksiyonu başlangıcı tespit edildi. Bu tip vakalarda beklenen bir rahatsızlıktır. Kalpteki ritim bozukluğu sürüyor bunun için de ilaç tedavisi uyguluyoruz" dedi.

  GATA’DAN 6 DOKTOR DENKTAŞ İÇİN KKTC’YE GELDİ

  Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi'nde, yoğun bakım servisinde tedavi gören KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denkaş için Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA) 6 doktor KKTC'ye geldi.

  TC. Genel Kurmay Başkanlığı tarafından gönderilen 6 doktor Denktaş’ın tedavisine yardımcı olacak.

  Bu arada Yakındoğu Üniversitesi hastanesinin kadrolu doktorlarından ve Dünya Kardiyologlar Birliği Başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Ali Oto da Denktaş için KKTC’ye geldi.

  GEREKLİ OLAN HER ŞEY YAPILMIŞTIR

  KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA) KKTC’ye gelen 6 doktor Denktaş’ın tedavisini yürüten doktorlarla 2 saatlik bilgi alışverişinde bulundu.

   Heyet adına açıklamayı Prof. Tabip Albay Yaşar Kütükçü yaptı. Kütükçü “Denktaş için gerekli olan her şey yapılmıştır. Yeni bir tedavi şekline gerek yoktur” dedi.

   Denktaş'ın oğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş da Genel Kurmay Başkanlığına hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı