Gündem Haberleri

  Denizlili bakana billboardlu kutlama

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
  05.01.2015 - 18:19 | Son Güncelleme:

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin bakanlığa getirilmesinin birinci yıldönümü için kent merkezindeki caddelerde kiralandığı öne sürülen 75 billboarda kutlama afişi astırdı. Belediye Meclisi’nin CHP Grup Başkanvekili Bekir Çapar yazılı açıklama yaparak, afişlerin maliyetini sordu.

  Denizli Belediye Başkanı iken 2011 seçimlerinde aday olup milletvekili seçilen Nihat Zeybekci, 17 Aralık operasyonunun ardından 26 Aralık 2013 tarihinde Ekonomi Bakanlığı’na getirildi. Zeybekci, yerel seçimlerin ardından yapılan kabine değişikliğinde de görevini sürdürdü. Zeybekci’den sonra meclis oylamasıyla getirildiği belediye başkanlığı koltuğunu yerel seçimler sonrası sağlamlaştıran ve büyükşehir statüsüne kavuşan Denizli’nin ilk belediye başkanı olan AK Partili Osman Zolan, bakanlıktaki birinci yılını geride bırakan selefini billboardlarla kutladı.

  Denizli’de bulunan 152 billboarddan 75’i, Bilgili Medya’dan bir hafta süreyle kiralandığı ileri sürüldü. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin fotoğrafının bulunduğu, "Gururluyuz. Bakanımızla daha güçlüyüz. Sayın Bakanımızın 1’inci Yılı kutlu olsun. Denizli Büyükşehir Belediyesi" yazılı açık hava afişleri 75 billboarda cumartesi günü asıldı. Afişlerin bir hafta süreyle billboardlarda kalacağı, cuma günü gecesi kaldırılacağı, kiralama işleminin açık hava reklamlarının ihalesini alan Bilgili Medya’dan yapıldığı öğrenildi.

  ÖDEME YAPILIP YAPILMADIĞI SORULDU


  Afişlerin kentin birçok caddesinde yayınlanması tepkileri de beraberinde getirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP Grup Başkanvekili Bekir Çapar, yazılı açıklama yaparak kentin ana arterlerinde bulunan billboardların kutlama mesajı içeren afişlerle donatılmasının kibir ve israfçı anlayışın nişanesi olduğunu söyledi. Kuran-ı Kerim’in Furkan Suresi’nde, "Saçıp savuranlar şeytanın kardeşleri olmuşlardır. Şeytan ise Rabbine karşı nankördür" denildiğini belirten Çapar, Belediye Başkanı Osman Zolan’dan afişlerin maliyetini, kiralanan şirkete para ödenip ödenmediğini, ödeme yapıldıysa kim tarafından ödendiğini açıklamasını istedi.

  BAŞBAKAN’IN YASAKLARINI HATIRLATTI

  Başbakan’ın tasarruf amacıyla plaket verme törenlerini bile yasakladığını belirten Çapar, "Başbakan Ahmet Davutoğlu, tasarruf amacıyla plaket verilme törenlerini bile yasaklarken, kentimizin her noktasına asılan pankartlı kutlamayı hangi tasarruf anlayışıyla izah edeceksiniz. Sayın bakanın yaş günü de aynı şekilde kutlanacak mıdır? Daha önce bakanlık yapan Selma Aliye Kavaf için neden böyle bir kutlama yapılmamıştır? Afişlerin maliyeti ne kadardır? Parası ödenmiş midir, ödendiyse kim tarafından ödenmiştir? Belediye Başkanı’nı açıklama yapmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyoruz" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı