Gündem Haberleri

  Denizde çifte veto

  Toygun ATİLLA/İSTANBUL
  31.08.2014 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Balyoz ve Askeri Casusluk davalarına tepki için TSK’dan istifa eden eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner ile eski Deniz Harp Okulu Komutanı emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Deniz Harp Okulu’nda bugün yapılacak mezuniyet törenine davet edilmedi.

  Balyoz ve benzeri davalarda tutuklanan emekli amirallerin dahi davet edildiği törene çağrılmayan Nusret Güner, “Böyle keyfi bir uygulama kabul edilemez. Bunu kim yapıyorsa tarih önünde hesap verecektir” dedi. Nusret Güner ve Türker Ertürk’ün daha önce de Orduevlerine girişi yasaklanmış, Güner’in ayrıca koruma statüsü alt seviyeye düşürülmüştü.

  BALYOZ HÜKÜMLÜSÜ DAVETLİ

  Deniz Harp Okulu mezuniyet törenlerine geleneksel olarak tüm emekli amiraller davet ediliyor. Nusret Güner, mezuniyet törenlerine davetli olmadığını Büyükçekmece’de aynı sitede oturduğu Balyoz davası hükümlüsü emekli Koramiral Kadir Sağdıç’a gelen davetiye sonrası haberdar oldu. Kamuoyunda ‘Sakıncalı Amiral’ olarak da tanınan Nusret Güner, Hürriyet’e şunları söyledi: “Bu durum olsa olsa, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in ve de maalesef bu konuda Necdet Özel’den bir emir aldıysa, bu yasal olmayan emri uygulayan Türk Deniz Kuvvetleri’nde vefasızlığın utancını taşıyan Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu’nun keyfi uygulamasıdır. Beni davet etmeyen zihniyet, benim rütbelerimi de mi aldığını zannediyor. Madem bu kadar cesurlar ‘Nusret Güner’in rütbelerini de geri aldık’ desinler”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı