GeriGündem Deniz Seki'ye 6 yıl 3 ay hapis, 3,5 yıl daha cezaevinde yatabilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  90
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deniz Seki'ye 6 yıl 3 ay hapis, 3,5 yıl daha cezaevinde yatabilir

Deniz Seki'ye 6 yıl 3 ay hapis, 3,5 yıl daha cezaevinde yatabilir
refid:20606906 ilişkili resim dosyası

Deniz Seki uyuşturucu ticareti yapmaktan suçlu bulundu. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Seki 218 gün cezaevinde kalmış, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Avukat Cem Kabdan Deniz Seki'ye verilen 6 yıl 3 aylık ceza üzerinden yapılacak hesaplamaya göre 4-4,5 yıl hapis cezası alabileceğini söyledi. Avukat Kabdan, 7 ay tutuklu kalan Seki'nin 3,5 yıl daha cezaevinde yatabileceğini söyledi.

Deniz Sekiye 6 yıl 3 ay hapis, 3,5 yıl daha cezaevinde yatabilir

Dün akşam yakın dostu Nihat Odabaşı'nın 44'üncü doğum günü partisine katılan Deniz Seki oldukça neşeliydi.

DENİZ SEKİ BÖYLE TAHLİYE OLMUŞTU - FOTO GALERİ

TAHLİYE OLDUKTAN SONRA BUNLARI SÖYLEMİŞTİ / WEB TV

TAHLİYEDEN SONRA ANNESİNE KOŞMUŞTU / WEB TV

DENİZ SEKİ'NİN ÖYKÜSÜ / WEB TV

Mahkeme ünlü sanatçıyı "uyuşturucu ticareti yapmak" tan suçlu buldu. Yargıtay’ın, mahkemenin kararını onaylaması halinde Deniz Seki yeniden cezaevine girecek.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hakan Çınar, Sinan Yüksel, Mehmet Kaya, Hasan Çelik, Ferhat Gündoğan ve Erdal Saka getirildi. Şarkıcı Deniz’in katılmadığı duruşmada 5 tutuksuz sanık hazır bulundu.

SEKİ’NİN AVUKATI: BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmada savunma yapan Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya, “Müvekkilim kullanım amaçlı olarak başkasına uyuşturucu vermiştir. Bu kasıtla hareket etmiştir. Telefon dinlemeleri hukuka aykırı olarak yapılmıştır. Beraatine karar verilmesini talep ediyorum" dedi. Diğer sanıklar ve avukatları da haklarında beraat kararı verilmesini istediler.

SEKİ KELEPÇEYLE BÖYLE GETİRİLMİŞTİ / WEB TV

SEKİ’YE 6 YIL 3 AY HAPİS

Deniz Seki’nin “Uyuşturucu ticareti yapmak" suçunu işlediğini ifade eden Mahkeme, uyuşturucunun miktarı, zarar ve tehlikenin ağırlığını dikkate alarak Seki’nin 5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle verilen hapsi 7 yıl 6 aya çıkaran mahkeme Seki’nin fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki iyi hali nedeniyle cezayı 6 yıl 3 aya indirdi. Yargıtay’ın, mahkemenin kararını onaylaması halinde Deniz Seki yeniden cezaevine girecek.ŞOFÖRÜNE DE 3 YIL HAPİS

Seki’nin şoförü Mecit Çam ise, “Kokain ticareti yapmak" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.

LİDERE 17 YIL HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan Mahkeme Heyeti, Sanık Hakan Çınar’ın “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kokain ticareti yapmakö suçlarından 17 yıl 4 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

AVUKAT KARAKAYA’DAN AÇIKLAMA

Kararın ardından gazetecilere açıklama yapan Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya, “Yargı kararlarına saygımız var ama bu karar tabi ki eleştirilebilir. Bu mahkeme kararı ile ‘uyuşturucu kullanan insanlarla, bu işin ticaretini yapan insan arasında fark görülmemektedir’ gibi bir algı oluşmuştur. Bu karara hukuken katılmıyoruz. Bu karar için temyiz yoluna başvuracağız." dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle