GeriGündem Delillerimiz iade için yeterli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Delillerimiz iade için yeterli

Delillerimiz iade için yeterli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs’taki ABD ziyareti öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ABD’ye gitmesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bugün çantasında FETÖ dosyasıyla bu ülkeye gidiyor.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Bozdağ göreve başlamasının ardından ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions’u telefonla arayarak, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in geçici olarak tutuklanarak Türkiye’ye iadesini istemişti. Bakan Bozdağ, yarın Washington’da ABD’li Bakan Sessions’la saat 17.30’da yüz yüze görüşecek. Kritik görüşmede Bozdağ, Türkiye adına ABD’li Bakan Sessions’a, “Bizim delillerimiz Gülen’in iadesi için yeterli. Dosyayı mahkemeye gönderin. İade için yargınız karar versin” talebini iletecek.

Bozdağ, bir kez daha Gülen’in geçici olarak tutuklanarak Türkiye’ye iadesini görüşmede isteyecek. Bu görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi en önemli başlıklardan biri olan Gülen’in iadesi konusunda kritik önem taşıyor. Türk heyetindeki bazı yargı mensuplarının da ABD’lilerle başta Gülen olmak üzere FETÖ’cülerin iadesi konusunda teknik düzeyde görüşmeler yapacağı belirlendi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle