Gündem Haberleri

  Danıştay'ın kararı kabul edilemez

  DHA
  27.11.2009 - 10:35 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan Bayram Namazını kıldığı Eyüp Sultan Camii çıkışında konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Erdoğan, sabah 06.30 sıralarında Üsküdar'daki evinden çıkarak camiye geldi. Erdoğan, sabah namazınıda bu camide kıldı. Bayram namazından sonra cami avlusundaki Eyüp Sultan Türbesi'ni de ziyaret eden Erdoğan, cemaat ve çevredeki vatandaşlarla bayramlaştı. Vatandaşlar cep telefonları ile Erdoğan'ı görüntülemeye çalıştı. Erdoğan, cami çıkışında önemli açıklamalarda bulundu.

  "DEMOKRATİK AÇILIM SÜRECİ"

  "Kurban bayramının öncelikle ülkemiz, milletimiz ve İslam dünyası için birliğe, beraberliğe, hayırlara vesile olasını Allah'tan temenni ediyorum. İnsanlığın barışı için sevgiye dayalı bir dünya için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dini bayramlarımız bizim birlik ve beraberliğimiz için en önemli fırsatlardır. Kurban bayramımızı bu noktada böyle bir fırsat olarak görüyorum. Özellikle de milli birlik ve kardeşlik projesimizin ağırlıklı gündemde olduğu dönemde, demokratik açılım sürecinin gündemde olduğu bir dönemde kurban bayramını buna farklı bir ivme kazandırmasını temenni ediyorum. Tüm halkımın ve vatandaşlarımın ailesiyle nice bayramlara kavuşmasını diliyorum"

  "DANIŞTAY'IN KATSAYI KARARI"

  "Konuyla ilgili YÖK gerekli açıklamaları yaptı. Arkadaşlarım gerekli açıklamaları yaptı. Ancak Danıştay'ın aldığı bu karar Danıştay'ın kendi içinde ne kadar çelişki içinde olduğunu gösteriyor. Bu konuda yetkili mercinin YÖK olduğunu söyleyen Danıştay'ın aynı yıl içinde tamamen farklı bir karar alması izah edilemez. Bu karar tamamen idelolojik bir karardır, bunu anlamakta ben zorlanıyorum yargı organıdır kararını almıştır. Ama inanıyorum ki YÖK de bununla ilgili itirazını yapacaktır tavrını belirleyecektir. Biz de mağdurların hakkını arama noktasında olan bir siyasi iktidar olarak yargı karşısında yapılması gerekenleri bayramdan sonra aramızda değerlendireceğiz"

  "MHP'NİN KÜFÜR İDDİASI"

  "Bu konuyla ilgili sayın Bahçeli ve ekibinin hiyet okuyuculuk kabiliyeti var. Bunlar kendileri aynaya bakarak konuşuyorlar. Tayyip Erdoğan'ın lügatında böyle küfür etmek filan olmaz. Biz o seviyeye asla düşmeyiz niyet okumaya devam etsinler"

  "DOMUZ GRİBİ"

  "Geçen yıl normal gripten kaç kişi ölmüş onu araştırırsanız bu yol gösterici olur. Bir yıla kadar domuz gribi diye birşey duymamıştık, söylenen ne virüsün adı değişmiş. Medya bu konuyu bu kadar kurcalamasın bırakalım vatandaşları kendi haline, devlet bu konuda gerekeni yapıyor. Bu konuda çok açık ve net bir şekilde isteğe bağlı olarak aşının yapılması süreceni başlatılsın dedik. Bu konuda da açıklamalar yapılıyor. Diyorum ki medya bu konuda yardımcı olsun işi gündemden düşürsün. Sağlık bakanlığımız gerekli olanı yapıyor; şu an gerekli olan aşı ithali de yapılıyor. Bırakın da kendi istediğimi, kendi istediğim gibi uygulayım. Kimseye zorla aşı olun diye dayatamam. Bilim adamlarını da dinliyoruz onlar da farklı farklı görüşler var. Benim ailemden kimse aşı olmadı"

  "MEMUR EYLEMİ"

  "Yaptırım olacaktır. Yasal olmayan birşeye karşı o kurumun yöneticileri gerekli olan neyse bunu takip edecektir. Eğer yasaların çiğnendiği bir ülkede yasaların çiğnenmesine müsade edilirse ülke yol geçen hanına döner. KESK başkanı Sami Evren'in şunun bunun başbakanın sözlerine başeğmesini beklemiyoruz, hukukun önünde başeğmesini bekliyoruz. Hukuka saygılı olmayanlar yasa karşısında hesabını verir. Yasal çerçeve içinde çalışmalarını istiyoruz, bu şekilde davranmazlarsa gerginliklerin yaşandığı bir ülke haline geliriz.

  KESK yapısı itibariyle yasal haklarını kullansın biz de saygı duyalım yasal olan haklarını kullanmazlarsa bizde gereğini yaparız"

  Erdoğan, dün taksicilerin "Sizi Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz" sözünün sorulması üzerine cevap vermeden açıklamasını tamamladı

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı