GeriGündem Danıştay saldırganından şok açıklamalar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  161
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Danıştay saldırganından şok açıklamalar

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan az önce duruşmada şok açıklamalarda bulundu.

DANIŞTAY SALDIRISININ FOTO-ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Saldırgan Alparslan Arslan, az önce çıktığı mahkemede şu açıklamaları yaptı: 
"Muzaffer Tekin'i tanımam, hiç ilgim yok.
Ben dinine Allah'ına küfreden herkese eylem yapacaktım.
Eğer yakalanmasaydım Ahmet Necdet Sezer'e ve Şener Eruygur'a suikast düzenleyecektim."

Danıştay'a saldırı davasına Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Arslan ile diğer tutuklu 6 sanık ve avukatlarının katıldığı duruşmada Arslan, davanın başka operasyonlarla ilişkilendirilmesine ilişkin soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulunan diğer sanık avukatlarına karşı çıktı.
Duruşmada söz alan Süleyman Esen'in avukatı Mehmet Ener, Girdap operasyonu zanlısı Tamer Ünal'ın, Danıştay saldırısını Muzaffer Tekin ve arkadaşlarının tertiplediği yönünde ifade verdiğini belirterek, soruşturmanın bu yönde genişletilmesini istedi.

Bunun üzerine ayağa kalkarak, konuşmaya başlayan Arslan, şunları söyledi:
“Davanın Vatansever Kuvvetler Güçbirliği'ne yönelik Girdap operasyonuyla, vatanseverler, ulusalcılar ve derin devletle herhangi bir alakası yoktur. Saldırının amacı, Allah'ın dinine, peygamberine, Müslümanlara yapılan alçakça hareketlere ceza vermektir. Yakalanmasaydım, Aydın Doğan medya grubuna, Koç Grubu'na, Şener Eruygur'a ve bazı bankalara saldıracaktım.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i öldürecektim. Bunlar hadlerini aşıyorlar. Rahat rahat, geniş geniş hakaret edeceklerini sanıyorlar. Onlara 'akıllı olsunlar' demiyorum, ama rahat da olmasınlar. Bu arada, Fethullah Gülen'e saygı ve sevgilerimi bildiriyorum. Onu kırdım ve üzdüysem özür diliyorum. Bu olayın Ayhan Parlak ile Veli Küçük ile Muzaffer Tekin ile uzaktan yakından alakası yoktur. Türkiye'de yaşayan iman etmiş insanlara film, fırıldak çevirmesinler. Adam olacaklarsa adam gibi adam olsunlar.”

Arslan'ın konuşmasının ardından duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, avukat Ener'in soruşturmanın genişletilmesi talebini reddetti. Mahkeme heyeti, İstanbul Ümraniye'de ele geçen bombalarla ilgili soruşturma evraklarının beklenmesine ve tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.
Duruşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan'ın babası İdris Arslan, oğlunun duruşmada, bu yönde açıklamalar yapacağını bildiğini belirterek, “Ancak Sezer ile ilgili bir açıklama yapacağını bilmiyordum” dedi.

ANAOKULUNDAN DANIŞTAY'A

Bir anaokulu öğretmeninin okula gidip gelirken türban takmasının işini doğru yapmasına engel olduğuna dair karar vermesinin ardından Danıştay 2'nci Dairesi hedef gösterilmeye başlanmıştı.
17 Mayıs 2006 tarihinde toplantı halindeyken bu dairenin üyelerine silahlı saldırı yapıldı.
Saldırgan avukat Alparslan Arslan binadan çıkamadan yakalandı.
Arslan'la ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Saldırının ardından ortadan kaybolan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, saldırıyı düzenlemekle suçlandı. Muzaffer Tekin'in çeşitli Kuvvayi Milliye ve Vatanseverler Güç Birliği Dernekleri ile işbirliği yaparak bu ve benzeri saldırılarda azmettici olduğu iddia edildi.
Ancak Muzaffer Tekin hakkındaki iddialar ispatlanamadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle