GeriGündem Dağlıca’da operasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dağlıca’da operasyon

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesinde bir grup PKK’lının termal kameralarda tespit edilmesi üzerine, bölgede yoğun bir askeri hareketlilik başladı. Bölgede başlatılan operasyonlara helikopterler de destek veriyor.

KELKİT'TE 3 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Yüksekova İlçesi’ne yaklaşık 95 kilometre uzaklıkta bulunan Dağlıca üs bölgesinde sabaha doğru bir grup PKK’lı termal kemaralarla tespit edildi. Eylem hazırlığındaki teröristlerin tespit edilmesinin ardından bölgede operasyon başlatıldı. Dağlıca bölgesindeki teröristlerin yakalanması için çok sayıda özel eğitimli komando bölgeye sevk edilirken, helikopterler de havadan destek sağladı.

Dağlıca Üçüncü Motorlu Piyade Taburu’na 21 Ekim 2007 gecesi bir grup PKK’lı saldırı düzenlemiş, bu saldırıda 12 asker şehit olurken, 16 asker de yaralanmıştı. Aynı gece 8 asker de kaçırılmış, bir süre sonra bırakılmışlardı.

Bir diğer saldırı ise 7 Mayıs 2010’da yapılmıştı. Bu saldırıda ise 1 uzman çavuş ile 1 uzman onbaşı şehit olurken, 1 asker ise yaralanmıştı. Bölgedeki operasyonlarda da 5 PKK’lı da ölü ele geçirilmişti.

VAN’DA UÇAK HAREKETLİLİĞİ

Van’da ise bugün yoğun bir uçak hareketliliği gözlendi. Öğlen saatlerinde belli aralıklarla ikişerli savaş uçakları İran ve Hakkari yönlerine
doğru gitti.

Hakkari kent merkezindeki Fatih Kışlası’ndan kalkan helikopterler, Yüksekova taragına yöneldi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle