GeriGündem Cumhurbaşkanı o programını iptal etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  62
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı o programını iptal etti

Cumhurbaşkanı o programını iptal etti
refid:28322206 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah İstanbul'da katılacağı programı iptal etti. Erdoğan'ın programını iptal ettiğinin açıklamasından önce ise Van Belediye Başkanı Bekir Kaya zirveye katılmayacağını tweet atarak duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi programında saat 11:00'de Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek "Van Ekonomi Zirvesine" katılacağı duyurulmuştu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın ikametgahındaki programının uzaması nedeniyle saat 11.00'deki programa katılamayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirveye katılmayacağının duyurulmasının ardından Haliç Kongre Merkezinin büyük salonu boş kaldı.

TEPKİ TWEETLERİ


Erdoğan'ın programını iptal ettiğinin açıklamasından önce ise Van Belediye Başkanı Bekir Kaya zirveye katılmayacağını tweet atarak duyurdu. Kaya, "Bugün İstanbul'da düzenlenecek olan Van Ekonomi Zirvesi'ne, cumhurbaşkanın konuşmamıza tahammül göstermemesinden dolayı katılamayacağım "diye yazdı. Kaya bir sonraki tweetinde ise "Belediye başkanının konuşturulmadığı bir zirvede kent ekonomisinin de canı cehenneme. İşte devletin vana bakış açısı. Depremde de böyleydi " dedi.

VAN BELEDİYE BAŞKANINDAN TEPKİ TWEETİ

TEPKİ TWEETİ
Erdoğan'ın programını iptal ettiğinin açıklamasından önce ise Van Belediye Başkanı Bekir Kaya zirveye katılmayacağını tweet atarak duyurdu. Kaya, "Bugün İstanbul'da düzenlenecek olan Van Ekonomi Zirvesi'ne, cumhurbaşkanın konuşmamıza tahammül göstermemesinden dolayı katılamayacağım.Bu zirve cumhurbaşkanlığı tarafından AKP seçim propaganda toplantısına dönüştürülmüştür. Dostlarımızın bilgisine" diye yazdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle