Gündem Haberleri

  Çocukları salanları biliyoruz

  Hürriyet Haber
  18.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarının düzeltilmesi için başlatılan eylemlerin demokratik açılım çalışmalarını etkilemeyeceğini söyledi.

  Atalay, önceki gün Başbakan Tayyip Erdoğan ve MGK üyesi bakanların katılımıyla yapılan zirvede alınan kararlarla ilgili olarak özetle şunları söyledi:

  303 tutuklama 

  20 Kasım’dan bugüne kadar bin 562 kişi gözaltına alındı, 363 kişi mahkemeler tarafından tutuklandı. Çocuklarımızın bir eline taş, diğer eline para vererek sokağa salanları, kuru sıkı tabancaları birilerinin eline tutuşturup provokasyon peşinde olan zihniyeti de çok iyi biliyoruz. Her olay tek tek analiz edilmekte, kimin kim olduğu, kimin neyi niçin yaptığı, arkasında kimlerin olduğu iyi bilinmektedir.

  Türk’le görüştüm 

  Parti kapatılma olayından iki gün sonra (Ahmet) Türk’ü telefonla aradım, davet ettim. ‘Geçmiş olsun’ dileklerimi ilettim. Bazı arkadaşlarımız da vardı. Basına yansıyan şeyler konuşulmadı. DTP’nin konumuyla ilgili bizim parti olarak özel bir görüşmemiz olmadı. İstifa dilekçesi verip vermeme kararı kendilerinindir. Eğer verirlerse de bunun Meclis’te oylanması gerekir. O zaman parti yönetimimizin bir kararı olacaktır.

  Kardeşlik projesi

   Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’nin amacı, terörü ve onun beslendiği olumsuz zemini ortadan kaldırmaktır. Son zamanlarda bir tasfiye kavramı kullanılıyor bazı kesimlerce, doğrudur. Biz terörü tasfiye etmek için uğraşıyoruz, amacımız odur. Ayrımcılıkla Mücadele Kurulu’nun oluşturulması, İnsan Hakları Kurulu Yasası ve Bağımsız Kolluk Şikayet Komisyonu kurulmasına yönelik düzenlemelerin Meclis’e gönderilmesi konusunda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kurulmasına ilişkin tasarının bir an önce yasalaşması konusunda da gayret gösterilecektir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı