GeriGündem Cinayetin arkasında çarpık ilişkiler çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  32
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinayetin arkasında çarpık ilişkiler çıktı

PENDİK’te tüfekle vurulan Mehmet Kırca'nın öldürülmesinin perde arkasında çarpık ilişkiler çıktı. Mehmet Kırca’nın öldürülmesini azmettirdiği ileri sürülen eşi Sevgi P. (22), “Annemin 10 yıllık sevgilisi ile aramızda ilişki başlamıştı. O'nunla daha rahat birlikte olmak için kocamı öldürmesini söyledim” dedi. Öldürülen Mehmet Kırcı’nın da evliyken başka bir kadından çocuk sahibi olduğu, ayrıca eşinin hapiste olan ağabeyinin karısı ile mesajlaştığı ileri sürüldü.

HAMAM ÇIKIŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ

İnşaat işçisi Mehmet Kırcı (29), 20 Ocak 2010 günü hamama gitti. Mehmet Kırcı, hamam çıkışında saldırıya uğradı. Paltosunun altında sakladığı pompalı tüfeği çıkararak ateş eden saldırgan Mehmet Kırcı’yı öldürdükten sonra kaçtı.

Cinayet Büro Amirliği soruşturma açtı. 3 ay takip yapan ve cinayeti aydınlatmak için Erzincan’a giden ekipler, öldürülen Mehmet Kırcı’nın bir süre önce eşinin annesi Melek Ö.'nün (47) 10 yıllık sevgilisi Mahsuni Y. (33) ile kavga ettiğini belirledi. Görgü tanıklarına göre Mehmet Kırcı, kavgada Mahsuni Y.’yi dövdü. Mahsuni Y., Mehmet Kırcı'ya “Bunun intikamını alacağım” diye bağırdı. Polis, şüpheliler arasında yer alan Mahsuni Y.’yi ifadesini alındıktan sonra serbest bıraktı.

Soruşturmayı derinleştiren dedektifler, Mahsuni Y.’nin cinayetin işlendiği tarihte İstanbul’da olduğunu ve Mehmet Kırcı’nın çalıştığı inşaatın çevresinde dolaştığını tespit etti. Bu gelişme üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Erzincan’a giden dedektifler, Mahsuni Y. ile birlikte Mehmet Kırcı’nın eşi Sevgi P. ve kayınvalidesi Melek Ö.'yü gözaltına aldı.

KATİLİ TELEFONLA YÖNLENDİRMİŞ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulanan şüphelilerden, Mahsuni Y. susma hakkını kullandı. Sevgi P. ise hazırladığı planla kocasını öldürmesi için Mahsuni Y.’yi azmettirdiğini itiraf etti. Sevgi P. poliste verdiği ifadesinde şunları söyledi:

“Eşim benimle evlenirken başka birisiyle birlikteydi. Ondan ayrıldığını söylemesi üzerine ona kaçtım ve evlendik. İlk başlarda mutluyduk ve iki çocuğumuz oldu. Ancak bir süre sonra onun eski sevgilisinden ayrılmadığını ve bir çocukları olduğunu öğrendim. Daha sonra cezaevinde bulunan ağabeyimin eşi ile de aralarında mesajlaştıklarını tespit ettim. Çalışmak için İstanbul’a gittiğimizde, annemin 10 yıllık sevgilisi ile aramızda ilişki başladı. Bu sırada Erzincan’a gelen kocam ile sevgilim Mahsuni Y. başka bir konudan kavga ettiler. Mahsuni, kavga sırasında dayak yediği için ona karşı çok öfkeliydi. Ona eşimin kaldığı yerin, çalıştığı işyerinin adresini verdim ve İstanbul’a gönderdim. Olay günü kocama telefon ederek nerede olduğunu sordum. Bana hamamda olduğunu söyleyince Mahsuni’yi arayıp oraya gitmesini istedim. O öldükten sonra Mahsuni ile birlikte daha rahat bir hayat yaşayacaktım.”

KIZIM SEVGİLİME CİNAYET İŞLETTİ

Cinayete yardım ve yataklık suçunda gözaltına alınan Sevgi P.'nin annesi Melek Ö. ise kızı ile sevgilisi arasında bir ilişki yaşanmasından şüphelendiğini ancak emin olamadığını söyledi. Melek Ö., poliste verdiği ifadesinde “Küçük yaşta bir öğretmenle evlendim. Biri kız 3 çocuğumuz oldu. Bir süre sonra kocam beni bırakarak kaçtı. Çocuklarımı güçlükle okuttum. Ancak aksilikler peşimizi bırakmadı. Büyük oğlum gasp suçundan 25 yıl hapis cezası aldı. Diğer oğlum Fırat nehrine atlayarak intihar etti. Son olarak kızım Sevgi de benim sevgilimi elimden aldı. Kızımın sevgilime cinayet cinayet işlettiğini öğrendim” dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan Mahsuni Y., Sevgi P. ve Melek Ö., Pendik Adliyesi'ne sevk edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle