Gündem Haberleri

  CHP'li vekile müdahale sonrası Ankara Adliyesi karıştı

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  18.05.2017 - 13:25 | Son Güncelleme:

  CHP milletvekili Mahmut Tanal özel güvenlik tarafından Ankara Adliyesi'ne alınmak istenmeyince arbede yaşandı.

  Cumhuriyet Gazetesi avukatları, yazarları ve yöneticilerinin 200 gündür tutuklu olmasına tepki göstermek amacıyla Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu Ankara Adliyesi'nde destek eylemi yapmak istedi. Adliye önündeki grup adına Avukat Murat Yılmaz basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından avukatlar,  eylem kapsamında bir süre oturmak istedi. 

  Adliyede gerginlik! CHP’li vekili bianya almak istemediler Cumhuriyet Gazetesi avukatları, yazarları ve yöneticilerinin 200 gündür tutuklu olmasına tepki göstermek amacıyla Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Gurubu Ankara Adliyesi'nde destek eylemi yapmak istedi. Adliye önündeki grup adına Avukat Murat Yılmaz basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından avukatlar, eylem kapsamında bir süre oturmak istedi. Eylemi takip eden Çevik Kuvvet ekipleri grubun oturmasına izin vermedi. Avukatlara destek için Adliyeye gelen CHP Milletvekili Mahmut Tanal da binaya girmek istedi. Adliye kapısında önlem alan özel güvenlik grubun içeri girişine izin vermek istemedi. CHP’li Tanal durumuna müdahale etti. Bu sırada bir özel güvenlik görevlisi Tanal'ı iterek uzaklaştırmak isteyince gerginlik yaşandı.Tanal'ın milletvekili olduğunu öğrenen diğer özel güvenlikçiler araya girerek arkadaşlarını uzaklaştırdılar.


  OTURMA EYLEMİNE İZİN VERİLMEDİ 

  Eylemi takip eden Çevik Kuvvet ekipleri grubun oturmasına izin vermedi.  Avukatlara destek için Adliyeye gelen CHP Milletvekili Mahmut Tanal  da binaya girmek istedi. 

  ÖZEL GÜVENLİK CHP’Lİ TANAL’I İTTİ

  Adliye kapısında önlem alan özel güvenlik grubun içeri girişine izin vermek istemedi. CHP’li Tanal duruma müdahale etti. Bu sırada bir özel güvenlik görevlisi Tanal'ı iterek uzaklaştırmak isteyince gerginlik yaşandı. Tanal'ın milletvekili olduğunu öğrenen diğer özel güvenlikçiler araya girerek arkadaşlarını uzaklaştırdılar. 

  Gelişmeler birazdan...

  Etiketler: Ankara , adliye , Mahmut Tanal , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı