Gündem Haberleri

  CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan tutuklama tepkisi

  Hürriyet Haber
  25.12.2014 - 16:16 | Son Güncelleme:

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter'daki sayfasından "Hırsız dedi diye 16 yaşındaki evladımız tutuklanırken, asıl suçluların çaldıkları faiziyle geri veriliyor. İşte Yeni Türkiye'deki hukuk!" mesajını paylaştı.

  AVUKATI TUTUKLUK İÇİN İTİRAZDA BULUNDU

  M.E.A.’nın avukatı Barış İspir, bu sabah liseli gencin tutuklanmasına itiraz için Adliye’ye geldi. Avukat İspir, aralarında destek için İstanbul’dan gelenlerin de bulunduğu yaklaşık 100 avukatın imzasıyla birlikte hazırladığı dilekçeyi 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne verilmek üzere 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne verdi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlundan tutuklama tepkisi “MAKAMA SAYGI GÖSTERMESİ GEREKİR”

  CHP'Lİ KART: KORKU, TEHDİT VE GÖZALTI

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise M.E.A.’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi. Liseli M.E.A.’yı tutuklamaya karar veren Konya 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’ni eleştiren Kart, ”Türkiye’de Cumhurbaşkanı düzeyinde en üst düzeyde yaratılan korku, baskı, tehdit gözaltı. Buradan topluma bir mesaj veriliyor. 16 yaşındaki çocuklarımızın özgürlüklerinin ellerinden alınması pahasına. O çocuklarımız ve toplum ne diyor. Toplum, iktidarın yolsuzluğunu haykırıyor. Toplum iktidarın faşizan baskısını haykırıyor" dedi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlundan tutuklama tepkisi “HANGİ VİCDAN TUTUKLAYABİLİR”

  CİHANER: DERHAL SERBEST BIRAKILMASI GEREKİYOR

  Konya Cumhuriyet Başsavcısıyla da görüştüğü öğrenilen CHP Milletvekili İlhan Cihaner, “Öncelikle kovuşturması izne bağlı bir soruşturma. Ancak kovuşturma izni yok. Kovuşturma izni verilmezse tutuklamanın altı boşalmış oluyor. Dolayısıyla çocuğumuzun derhal serbest bırakılması gerekiyor." dedi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlundan tutuklama tepkisi İLHAN CİHANER’DEN TEPKİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı