Gündem Haberleri

  Cesur Alman

  Hürriyet Haber
  08.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya'da, başka bir köpekle dövüşürken kendisini ayırmaya çalışan sahibesine saldıran pitbull terrier cinsi köpeği, 40 yaşındaki Alman ancak boğarak durdurabildi.

  Sahibi başa çıkamadı

  Ayılara bile saldırmaktan kaçınmayan ve katil özelliği nedeniyle pek çok ülkede yasaklanan pitbull terrier cinsi bir köpekle ilgili olay Almanya'nın doğusundaki Glindow kasabasında yaşandı. Her sabah yaptığı gibi evinin yakınlarındaki parkta sabah yürüyüşüne çıkan 40 yaşındaki Franz-Josef Schröder, pitbull cinsi köpeğe sahip olan 50 yaşlarındaki bir kadının zor durumda olduğunu gördü.

  Kadın kanlar içinde

  Pitpull terrier cinsi köpek, kendisini sabah yürüyüşüne çıkaran sahibesinin yanından ayrılmış ve başka bir köpeğe saldırmıştı. Bunun üzerine sahibesi, onu ayırmak istedi. Ancak bunun üzerine canavar köpek, diğer köpeği bırakıp, sahibesine saldırdı. Neye uğradığını anlamayan talihsiz kadın, kanlar içinde kaldı. Olanları gören Schröder, hiç düşünmeden hemen yardıma koştu.

  Biranda boynunu sıktı

  Alman, kan revan içindeki kadını, kontrolsüz köpeğin dişleri arasından çekip almayı başardı. Ancak köpek bu kez de, ona saldırmaya başladı. Kudurmuş gibi olan köpeğin, üzerine atlamak için hamle yaptığını fark eden Franz-Josef, ani bir refleksle hayvanın boynuna sarıldı ve parktakilerin şaşkın bakışları arasında, birkaç dakikada ‘‘katil köpeği’’ cansız yere sermeyi başardı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı